Goodman VRV – VRF Teknik Servis – Satış

Goodman VRV – VRF Merkezi Klima Santralleri Teknik Servis – SatışGoodman - VRV - VRF Servisi - Satış

Goodman Klima arıza bakım ve onarımı klima için ana faaliyet konumuz oluşturmaktadır. Klima seçimi tavsiyeleri, klima satışı, klima montajı kurulum, klima sökme takma ve nakliyesi için de hizmet alabilirsiniz.

Uzman Kadro Profesyonel Klima Servisi
Goodman Klima Tamir
Goodman Klima Bakım
Goodman Klima Montaj

Goodman Klima arıza bakım ve onarımı klima için ana faaliyet konumuz oluşturmaktadır. Klima seçimi tavsiyeleri, klima satışı, klima montajı kurulum, klima sökme takma ve nakliyesi için de hizmet alabilirsiniz.

İklimlendirme ile ilgili çeşitli sektörel araştırmalar Goodman klimalara yapılan düzenli bakımların performansında meydana gelecek arıza ve sorunların önlendiğini ve yüksek verim ile çalıştıklarını kanıtlamıştır. Bakım konusunda hizliservisal ın uzman teknisyenleri tarafından sezonluk bakım ayarlarını yaptırabilirsiniz. Düzenli bakımlar ortaya çıkacak arıza ve performans sorunlarınızı engeller.

Bakım esnasında meydana gelebilecek arızaların tespiti yapılabilir ve erken tedbir alınabilir ve arıza problemleri ortaya çıkmadan önüne geçilmiş olur . Yıllık mevsimsel bakım için geç kalmadan randevu alıp hizmetinizi almak için telefon veya servis talep formu ile başvurunuz yapabilirsiniz.

Chiller Servis

Goodman Klimalar niçin arızalanır ?

Klima çalışmıyorsa ya da soğutmuyorsa bu bir kullanıcı olarak sizin için bir kabus değildir. Klima arıza durumunda öncelikle kullanım kılavuzunu okumanız faydalıdır. Gaz eksikliği uzaktan kumanda çalışmaması filtre tıkanıklıkları gibi sorunlar olabilir. Arızayı çözümlemek için kesinlikle klimayı söküp kendiniz onarmaya çalışmayınız.

Klimalardaki ortak sorunlar
Goodman Klima soğutmuyor
Goodman Klima Isıtmıyor
Goodman Klima Çalışmıyor

Termostat ayarının doğru konumda olduğunu kontrol edin. Bazı klima sistemlerinde faaliyete geçmeyi geciktirici timer bulunur. Bu sistemin döngüsünü tamamlaması için birkaç dakika beklemek gerekir. Cihazın ısı ayarını ortam sıcaklığının birkaç derece altında ayarlayın . Eğer sonuç alınmazsa servise müracaat edin.

Klimaya elektrik akımının doğru geldiğini kontrol etmek gerekir. Sigorta paneli bulunup sisteme gelen sigortanın kontrolünü sağlayın. Sistemdeki elektriksel sorunlar için bilgili servis elemanından destek isteyin.

Klima sistemi soğuk yerine sıcak hava veriyorsa filtrelerin temizliğini kontrol edin. Filtreler kirli ise soğuk hava üretilir ancak havalandrıma kanallarında geçemez ve sorun çıkartır. Sonuç olarak klima kullanılan ortam istenildiği gibi soğumaz. Filtreler temiz ve bakımlı olursa hem sağlıklı soğuma sağlar hem de kullanım ömrü uzar. Dış ünitenin çalışıp çalışmadığı yine soğutma problemlerinin kaynağıdır ve çalıştığı kontrol edilmelidir. Dış ünite üstünde herhangi bir eşya ağaç ve benzeri engellyiciler varsa bunlar tespit edilmelidir. Eğer klima sıcak hava üflüyorsa gaz eksikliği de söz konusu olabilir. Bu işin uzmanı olan teknisyenlere klima gaz tamamlaması yaptırılmalıdır.

Kapasite olarak yanlış seçilmiş bir klima yeterince doğru döngü yapmayabilir. Klima kullanıla ortam fazla büyükse sistem termostatı çok sık açacaktır ve klimanız gerektiğinden fazla çalışacaktır. Bu durum da gereksiz enerji sarfiyatına neden olacaktır. Bu sonuçların yaşanmaması için klima kapasitesi keşfi mutlaka uzman kişilerce yapılmalıdır.

KLİMA SANTRALİKlima sisteminizin drenaj sistemi tıkandığında su akıtma problemi yaşarsınız. Tıkanıklık sebebi dış ortamdaki çamur toz yaprak çalı çırpı ot böcek olabilir. Bunu gidermek için sistem değişikliği ya da basınçlı hava uygulaması yapılabilir. Çamaşır suyu ve su ile eşit oranda hazırlanmış bir karışım bu sorunu ortadan kaldırabilmek için size yardımcı olabilir. Çözülmeyen sorun için servis desteği alın.

Goodman Klima bakımında yapılan genel işlemler

Klimanın ekipmanlarının tam ve eksiksiz olduğunu kontrolü,
Klimanın tüm modlarda çalışma kontrolleri,
Dış ünite temizliği,
İç ünite evaporatör temizliği,
Klima iç ünite gövde ön panel temizliği,
Panjur giriş çıkış temizliği,
İç ünite filtre temizliği,
İç üniteye antibakteriye solüsyonla temizlik işlemi yapılması,
İç ekran elektronik kontrolleri ve ayarları,
Klima drenaj sisteminin kontrolü,
Gerekli görüldüğü takdirde sistem temizliği
Klima sızdırmazlık kontrolünün yapılması
Klima soğutucu gaz basıncı kontrolü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Öz Anadolu Teknik Servis.

Isıtma Ve Soğutma Sistemleri Teknik Servisi

Markalardan Bağımsız Özel Servis Olarak Faaliyet Göstermekteyiz.

Acil Teknik Servis İhtiyaçlarınız için iletişime geçiniz.

Cihazlarınızda Yaşanan Problem için Bilgi Almak İsterseniz  Whatsapp Numarası Olarak da Hizmet Vermekteyiz.

Tüm Tamir işlemleri 1 Yıl Garantili Olup Aynı Sorun Tekrarlanması Durumunda Ücret Talep Edilmemektedir.

Call Now ButtonEn Yakın Mobil Servis İçin Ara
error: Content is protected !!