+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizliği İçin Ne Yapılmalıdır

Petek temizleme işlemlerinde profesyonel kişilerden destek alın. Petek temizliği yapan yerleri tercih etmek yerine tesisat firmalarını Veya Kombi Servislerini tercih etmeniz daha iyi olur. Çünkü bu iş uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için en ideali Bu İşi Sürekli Yapan firmaları seçmektir. Isınma konusunda sorun yaşadığınızda petek temizliği işlemini yaptırmanıza rağmen sorununuz çözülmezse, sorunun derinine inmek gerekir. Petek temizliğini herkes yapamaz, bu neden ile herkese güvenmeyin. Bu işlem için makine kullanılması şarttır. Bunun yanı sıra kimyasal bir sıvı kullanmak gerekir.

Kombi Bakımı Ve petek Temizliği

Petek temizliği yapılırken makinenin kombiye bağlanması gerekir. Bu aşamada kirlerin evi kirletmemesi için uygun yer seçilmesi gerekir. Bunun için en ideal yerler, kombinin alt bölgesi ya da banyoda bulunan vanalardır. Makine, hava ve su ile çalışır. Bu hava ve su makine yardımı ile bir anda peteklere verilir, böylece peteklerin içerisinde bulunan kir ve kireçler biranda havalanır ve makine yardımı ile sistemden dışarı çıkarılır. Kullanılan makineler 2-3 bar arası çalışır. Petek temizleme işlemi, borudan temiz su çıkana kadar tekrarlanır. Temiz su çıktıktan sonra işlem tamamdır. Bu işlemden sonra peteklere, peteklerin temiz kalmasını sağlayacak özel bir kimyasal sıvı dökülür. Sökülen parçalar yerine takılır işlem tamamlanır.

NE KADAR ZAMANDA BİR PETEK BAKIMI YAPTIRMALIYIM?

Bazı firmalara göre petek bakımının her yıl yapılması gerekir. Bu bilgi doğru bir bilgi değildir. Petek bakımı için 2 yılda bir yeterlidir. Peteklerinizin eskisi kadar ısınmadığından eminseniz, petek bakımı yaptırabilirsiniz. Peteklerinizin yarısı ısınmıyorsa, kombinizi en yüksek dereceye getirmenize rağmen petekleriniz ısıtmıyorsa, kombinizde sık sık arıza oluşuyorsa, peteklerinizi 2 yılı aşkın süredir temizletmediyseniz petek bakımı yaptırmanın zamanı gelmiş demektir.

PETEK TEMİZLİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bazı kimselere göre tesisata önem vermek mantıksız geliyor. Ancak bu çok yanlıştır. Bir kesime göre petek temizliği elektrik süpürgesi ile temizlendiğinde yeterli olacağını düşünüyor. Bu da yanlış bir düşüncedir. Kombi tesisatınızda kireç oluşmuşsa, istenilen performansı elde edemezsiniz. Tesisat temizleme işlemlerinde kullandığımız özel kimyasal koruyucu ilaç ile, kombinizin tüm parçaları pırıl pırıl olacaktır. Biz kurumsal hizmet anlayışı ile hizmet veren bir firmayız. Bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Tesisat temizleme işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bir konu ise, koruyucu sıvının dökülüp dökülmediğidir. Koruyucu sıvı uzun süre kireç tutmasını engelleyecektir. Bu da önemli bir detaydır. Hangi firma olursa olsun petek temizleme işlemi için evinize gelen ekip, 1 saat içerisinde işini halledecektir. Burada önemli olan işlem sonrasında koruyucu sıvının dökülüp dökülmediğidir. Koruyucu sıvı, bazik bir özelliğe sahiptir. Bu neden ile kombinizin parçalarına herhangi bir zarar vermez. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Tesisat temizliğinizi tam anlamı ile yaptırmak istiyorsanız firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

PETEK BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Evinizde ısınma işleminiz için peteklerinizin iyi ısınıyor olması gerekir. Eğer petekleriniz iyi ısınmıyorsa, ortada bir sorun var demektir. Petek bakımını siz kendi başınıza halledemezsiniz. Hangi iş olursa olsun uzmanından yardım almak en akıllıcasıdır. Bu neden ile siz de firmamız ile görüşerek bizden yardım alabilirsiniz. Firmamızda çalışan tüm yetkililer, bu işin eğitimini almış uzman kişilerdir. Peteklerde bulunan her türlü sorunu anlayabilecek bilgi ve deneyime sahip kişilerdir. Isınma işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde olmasını istiyorsanız, her zaman için koruyucu sıvılar kullanmalısınız. Kendi ürettiğimiz bu koruyucular sayesinde petek temizliğinizi her daim koruyabilirsiniz. Biz bu işi yapıyoruz, bizden bu hizmeti gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

error: Content is protected !!
×

Powered by WhatsApp Chat

×