Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz

Çamaşır makineleri, birçok özelliği içerisinde barındıran teknolojik cihazlardan biri olarak bilinir. Ancak gerek kullanım yanlışlıklarından dolayı gerekse de makinelerin içindeki parçaların zamana bağlı olarak aşınmasından dolayı arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda öncelikle arızanın neden kaynaklandığının tespit edilmesi, sonrasında da arızanın giderilmesi için hangi adımların izlenmesi gerektiğini öğrenmek gerekecektir. Günümüzde çamaşır makinelerinde en sık meydana gelen arızalardan biri de sıkma problemi olmuştur. Peki çamaşır makinesi sıkma yapmıyor ise sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Çamaşır makinesi sıkma problemi ve çözüm yöntemleri nelerdir? Merak edenler için işte detaylar…

  • Suda Bekletme Özelliğini Kontrol Edin

Eğer makinelerin suda bekletme tuşuna basılı ise makine sıkma yapmıyor olabilir. Suda bekleme tuşuna bir daha basıldığında program iptal olacaktır. Programı iptal ettikten sonra çamaşırların sıkılabilmesi için yine program düğmesi kısmından pompa programı seçilerek su boşaltımı yapılmalıdır. Makine yüzerindeki sıkma tuşuna her basma da devir yükselir. Bu nedenle çamaşırların hassasiyetine göre sıkma devrini ayarlamak çok önemlidir.

  • Dengesiz Yükleme Yapmayın

Çamaşır makinelerinde dengeli yükleme yapmak son derece önemlidir. Öyle ki makine içinde tek parça ya da kapasitenin çok üstünde çamaşır atmak çok doğru değildir. Bu makine kazanında dengesiz yük oluşmasına neden olur. Yükleme kontrolünün hata vermesiyle birlikte sıkmada da çeşitli problemler meydana gelebilir. Sorunu gidermek içinse teknik ekip araştırması şarttır.

  • Makine Filtresini Temizleyin

Makine filtresinin tıkanmış olması suyun dışarı atılmasına engel teşkil eder. Makine filtresini temizleyerek sıkma probleminden kurtulmak mümkündür. Bunun için öncelikle makine fişinin çekilerek elektrik bağlantısının kesilmesi gerekir. Makinenin ön alt kısmında bulunan filtre kapağı sola çevrilerek açılır ve içindeki filtre çıkarılır. Filtre temizlenip yerine takıldığında sıkma tuşuna basılarak, makinenin sıkma fonksiyonunun düzelip düzelmediği kontrol edilmelidir.

  • Kirli Suyu Tahliye Edin

Sağlıklı bir makinede kirli suyun tahliyesi kendiliğinden gerçekleşir. Tahliye hortumu bilindiği gibi yerden en az diz boyu kadar yüksekte yer almalıdır. Eğer yükseklik bu oranın altında ya da üstünde ise makine sıkma işlemini gerçekleştiremez. Aynı zamanda makine su tahliye hortumunun gidere bağlanmış olması da tıkanmalara yol açmış olabilmektedir. Böyle durumlarda makinelerin arka kısmında bulunan hortum çıkarılarak temizlenmelidir. Temiz tahliye hortumu ile sıkma probleminden de kurtulmuş olacaksınız.

Buraya tıklayarak servis talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

24 Nisan 2023
782 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ