Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Çayırova Buzdolabı Servisi

Çayırova Buzdolabı Servisi

Öz Anadolu Teknik – Çayırovaa Buzdolabı Servisi olarak, her marka buzdolabı ve dondurucunuz tamiri, bakımı ve servisini uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriyoruz.

Arçelik , Vestel , Regal , Beko , Altus Siemens ,Profilo , Sharp , Bosch, Gaggenau, Miele, Siemens, General Electiric, White Westinghouse, Frigidaire, Electrolux markalarının servisi olarak herhangibir arızanız durumunda bize 0538 469 07 30 veya 0850 532 88 01 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca isterseniz ana menümüzdeki Servis Talep Formumuzu doldurarak bize arızanızla alakalı mesaj gönderebilirsiniz.

Buzdolabı Çalışmıyorsa ?

  • Elektrik bağlantısını ve sigortayı kontrol edin. Arıza elektriksel ise Elektrikçi çağırın.
  • Elektrik bağlantılarında sorun yok ise, bizi arayabilirsiniz.

Buzdolabı Çalışıyor Soğutmuyor ?

  • Dolabınızın kapı fitillerinin eskimiş olması ısı kaybına neden olur. Kapı fitilleri eskimiş ise bu fitilleri değiştirerek buzdolabınızı normal soğutma seyrine döndürebilirsiniz.
  • Buzdolapları içerisindeki gaz sayesinde soğutma yaparlar. Buzdolabınızdaki muhtemel oluşmuş gaz kaçağı soğutma yapmasını engellemektedir. Buzdolabınıza gaz yüklemesi yapılmalıdır.

Buzluk Kar yapıyor ?

  • Üst kapak fitillerinin eskimiş olması içeri ısı almasına sebep olur ve karlaşmaya yol açar. Fitilin değişmesi dondurucunuzu eski seyrine döndürecektir.

Buzdolabı sesli çalışıyor

Buzdolabınızın ayakları zemine tam oturmuyor olabilir, bu durum titreşim ve ses oluşturur. Buzdolabının ayağını elinizle sağa doğru çevirerek yükseltip, sola doğru alçaltabilirsiniz. Bu şekilde zeminde düz durmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca buzdolabının içindeki raflar yerine tam oturmadıysa ve buzdolabının üzerinde herhangi bir eşya varsa titreşim sesi verebilir.

Çıtırtı veya buz düşmesine benzer bir ses ise

Görünmeyen kısmında karlanma buzlanma varsa buzlar belirli aralıklarla erir. Erime esnasında bu seslerin gelmesi normaldir. Özellikle gece sessizliğinde daha net duyulur.
Bununla birlikte ürününüzde buzmatik varsa, buz yapmak için su çektiğinde ve buz yaptıktan sonra buz haznesine buzlar dökülürken ses çıkarır. Bu durum da normaldir.

Pervane sesine benzer bir ses ise

Fanlar, kapak kapalıyken devreye girerek soğuk havanın buzdolabının içinde dolaşmasını sağlar. Kapıyı açtığınızda kesiliyor, kapattığınızda başlıyorsa, bu fan sesidir.

Özellikle gece sessizliğinde daha rahat duyulur ve normaldir.

Motor sesine benzer bir ses ise

Buzdolabını ilk defa çalıştırdığınızda ya da uzun süre elektrik kesildiğinde, buzdolabı verdiğiniz derecelere gelene kadar motor çalışmaya devam eder. Ayarlanan derecelere ulaştığında motor arada durup gerektiğinde tekrar çalışmaya başlayacaktır.

Ürünün sürekli çalışması yaklaşık 2 gün (48 saat) sürer.

Bu süre zarfında yan duvarlarda aşırı ısınma olacaktır. Gaz boruları bu kısımlardan geçtiği için el değmeyecek kadar ısınacak. Bu da normal bir durumdur, endişelenmeniz gerekmez.

Su akış sesine benzer bir ses ise

Buzdolabının içinde dolaşan soğutucu gazın akış sesini duyuyorsunuz. Özellikle gece sessizliğinde daha rahat duyulabilen bu ses, çalışması gereğidir ve normaldir.

Buzdolabı iç bölümden su akıtıyor

Buzdolabınız birkaç farklı sebepten dolayı alt kısmından su akıtabilir. Buzdolabınız su akıtıyorsa bu sorunu çözmek için aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Buzdolabının içine sıcak yiyecek koymamalısınız. Ürünün bulunduğu ortamın çok soğuk veya çok sıcak olmaması gerekir. Aksi durumda buzdolabınızın içinde terleme ve su akıtma sorunu yaşanır. Arka duvarda karlanma ve buzlanma görünüyorsa, kar-buz eritme işlemini mutlaka yapmanız gerekir.

No-Frost buzdolabı için

Karlanma ve buzlanmayı eritmek

Bu işleme başlarken, bozulmaması için yiyeceklerinizi mutlaka farklı bir buzdolabında saklamanız gerekiyor.

Ürünün fişini çekin ve içini boşaltın. Kapakları açık bırakıp kar-buz eriyene kadar bekleyin ve tamamen eridikten sonra kuru bir bez ile silin.

Bekleme süresini kısaltmak için kesici ya da delici aletle karı-buzu temizlemeye çalışmayın.

Eritme ve kurulama işlemi bittikten sonra, ürünü tekrar fişe takın ve dereceleri en soğuk ayara getirin.

Yiyecekleri buzdolabının içine koymadan, kapakları kapatıp 12 saat bu şekilde çalıştırın. 12 saat sonrasında normal derecelere alarak yiyecekleri yerleştirebilirsiniz.

Soğutma derecesi ayarı

Buzdolabının ön kısmında veya içinde dijital ekran varsa soğutucu bölmesi +4, dondurucu bölmesi -18 dereceye ayarlanmalıdır.

Dereceleri buzdolabının içindeki düğmeden ayarlıyorsanız düğme ibresini ortaya, 1’den 4 ve Max’a kadarsa 2 veya 3 konumuna, 2’den 8’e kadarsa 4 konumuna alabilirsiniz.

Ayrıca soğuk havanın dağılabilmesi için duvarla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalıdır.

Statik buzdolabı için

Buzdolabı içine sıcak yiyecek koymamalısınız.

Ürünün bulunduğu ortamın çok soğuk veya sıcak olmaması gerekir. Aksi durumda buzdolabınızın içinde terleme ve su akıtma sorunu yaşanır. Arka duvarda karlanma ve buzlanma görünüyorsa kar-buz eritme işlemini mutlaka yapmanız gerekir.

Sebzeliğe yerleştirdiğiniz besinler, sebzelik arkasında bulunan su tahliye giderini tıkamış olabilir. Temizliğini yaparak sorunu giderebilirsiniz.

Soğutma derecesi ayarı

Düğme üzerinde Min ve Max yazıyorsa düğme ibresini ortaya, 1’den 4 ve Max’a kadarsa 2 veya 3 konumuna, 2’den 8’e kadarsa 4 konumuna alabilirsiniz.

Ayrıca soğuk havanın dağılabilmesi için buzdolabının iç duvarlarıyla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalıdır.

Buzdolabı yüksek sıcaklık uyarı sinyali veriyor

Buzdolabınızın sıcaklığı arttığında, uzun süre elektrik kesildiğinde ya da kapak açık kalmışsa ekranda ünlem (yüksek sıcaklık uyarısı) yanar.

Öncelikle yiyeceklerin bu sebepten bozulmaması için farklı bir yerde muhafaza etmeniz gerekir.

Uyarıyı ekrandan kaldırma

Ekranın yanında ya da altında tuşlar varsa ünlem işaretini kaldırmak için ilgili tuşa basmanız gerekir. 

Bu tuş modelden modele göre değişiklik gösterir. Ürününüzde “Zil veya Çan”, “Alarm Off”, “Çizgi tuşları” varsa bu tuşa bir saniye süreyle basıp elinizi çekmelisiniz.

Ekranınız dokunmatikse, “Alarm Off” simgesi veya uyarı gelen ünlem işaretine bir saniye süreyle basarak uyarıyı kaldırabilirsiniz.

Ekranda bahsettiğimiz gibi bir tuş yoksa, dokunmatik değilse veya ürünün ekranı iç bölmedeyse uyarıyı kaldırmak için herhangi bir tuşa basmanız gerekmiyor. Yeterli soğukluğa ulaştığında sönecektir.

Soğutma ayarını yüksek seviyeye getirme

Ekrandaki “Kar” simgelerine birer saniye basın. Ürününüzün modeline göre soğutucu kısmı +2 veya +1, dondurucu kısmı -24 veya -27 olduğunu göreceksiniz.

Sonrasında 2 saat kapıları açmadan bekleyin.

Soğutma başladıktan sonra normal dereceleri olan dondurucu -18, soğutucu bölme için +4 dereceye ayarlayabilirsiniz.

Lastiklerdeki yapışmama sorununu düzeltme

Kapı uzun zamandır açık kaldıysa ve lastikler birbirine yapışmıyorsa sıcak hava içeri girer ve soğutma azalır. 

Bir bezi sıcak su ile ıslatıp, lastikleri sildikten sonra kapağı iki saat boyunca açmayın. Lastikler yumuşayarak birbirine yapışacaktır.

Bununla birlikte, soğuk havanın dağılabilmesi için buzdolabının iç duvarıyla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalı.

Ayrıca buzdolabının içine sıcak yiyecek koymamalısınız. Buzdolabının bulunduğu ortamın çok soğuk veya sıcak olmaması gerekir.

21 Nisan 2021
Çayırova Buzdolabı Servisi için yorumlar kapalı
443 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ