Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Gebze ECA Kombi Servisi

Gebze ECA Kombi Servisi

Özel Kombi Tamir Ve Bakım Servisi – 0538 469 07 30 – 0850 532 88 01

Gebze ECA Kombi Servisi
Gebze ECA Özel Kombi Servisi

Kombi tamiri için ayrılan miktar, hiçbir zaman masraf olarak görülmemektedir. Özellikle garanti süresi geçmiş ürünlerin enerji tasarruflu çalışmalarını sağlamak için sıklıkla bakım yapılmalıdır. Zamanında bakım yaptırmamak, kombinin faturaya yansıyacak miktarlarda enerji harcamasına sebep olarak, özellikle doğalgaz fiyatının gittikçe arttığı bu günlerde büyük masraflara sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek için kombiye yılda en az iki kez GEBZE Eca Kombi Servisi Öz Anadolu Teknik – Özel İklimlendirme Servis Hizmetleri gibi uzman bir ekip tarafından bakım yapılmalıdır. Sadece iç parça temizliğinden kaynaklı bir sorun bile kombideki ısının sistemlere ulaşmasını önleyebilir. Bu durumların önüne geçmenin tek yolu bakım yaptırmaktır ve bakım yaptırırken Gebze Eca Kombi Servisi gibi kombi alanında uzman kişilerle çalışılmalıdır.

 Kombi, geniş doğalgaz tesisatlarına bağlı bir cihazdır. Doğalgaz tesisatından aldığı gazı, dairedeki peteklere ısı olarak yayarak, dairenin her yerinin eşit miktarda ısınmasını sağlar. Hem tasarruflu kullanım hem de sağlık açısından diğer ısınma sistemlerine göre daha avantajlıdır. Ancak tesisattan kaynaklı sorunlar olabileceği gibi, iç parçaların aşınmasından dolayı da istenen ısıyı vermeyebilir veya sıcak su ve kalorifer sistemlerindeki ısıyı dengeleyemeyebilir. Böyle durumlarda önce kullanma kılavuzuna bakılmalı, daha sonra tesisat kontrol edilerek eğer bir tesisatlarda bir problem görünmüyorsa Gebze Eca Kombi Servisi aranmalıdır.

Gebze ECA Özel Kombi Servisi

Kombi bakımı ve tamiri için firma seçerken, en az kombi seçimi yaparken olunduğu gibi titiz ve dikkatli olunmalıdır. Kombi bakımı, genel geçer bir tamir bilgisine sahip kişilerin eline bırakılmayacak kadar önemli bir iştir. Yanlış bir tamir uygulamak kısa vadede fayda sağlar gibi görünse de, uzun vadede cihaz içindeki dolaşımda dengesizlik sağlayarak daha büyük sorunlara yol açabilir. Özellikle parça değişimi gerektiren durumlarda cihaza yanlış bir parça takılması, kombiyi çalışmaz hâle getirebilir. Gebze Eca kombi servisi, çalışanlarına işe başlamadan uzmanlık kazanacakları bir eğitim vermekle birlikte parça tamiri gerektiren durumlarda Avrupa Birliği kalite belgesine sahip, garantili yedek parçalar kullanmaktadır. Parça seçimi cihaza uygun olarak yapılmakla birlikte, aynı sorunun tekrar yaşanmasını önleyecek şekilde montaj uygulanmaktadır. Sağlıklı ve güvenli ısınmanın yolu doğru bir bakımdan geçer, bunun için başvurulacak ilk adres Gebze Eca Kombi Servisi olmalıdır.

Kombiler kullandıkça mı açılmalıdır yoksa sürekli açık mı bırakılmalıdır ?

Eğer evde hiçbir birey  yoksa veya gereksiz kullanım sezdiyseniz gündüz kapatıp akşam açılması uygun olabilir veya zamanlayıcı sistemlerle ısınma süreci parçalara bölünerek enerji ve para tasarruf sağlanabilir, bir diğer tasarruf yoluna gelirsek evin tamamının tam olarak ısıtılmasından sonra sürekli minimum düzeyde kombiyi açık bırakmalı ki en çok tasarruf bu şekilde sağlanabilsin.

Gebze Eca Kombi Servisi kullanmanın yakıt tasarrufu açısından avantajları nelerdir?

Doğal gazın ucuz bir yakıt olması yanında kombiler minimum %92 verimle çalışan araçlardır bunun yanında evdeki diğer gazlı sistemlerde düşünüldüğünde ocak şofben gibi LPG´ye göre doğalgaz oldukça ucuz bir yakıttır ayrıca kombinin zamanlama sistemi ile özellikle çalışan çiftler için oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır.

Eca Kombilerde su seviyesini nasıl kontrol edebiliriz?

Gebze Eca Kombi Servisi’nin kullanımında su seviyesi çok önemlidir, su basıncı mutlaka 1-2,5 bar arasında olması olumlu sonuç verir. Suya hareket verildiği için suyun belli basınç altında bulunması gerekmektedir ve sıfır basınçlı bir suya kombinin pompasının hareket vermesi imkânsızdır, yani kombinin çalışması için suyun belli bir basınçta bulunması şarttır.

Gebze Eca Kombi Servisi Çeşitleri

Bacalı Gebze Eca Kombi Servisi

Bacalı kombi özellikleri; yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atmaktadırlar. Burada bacaların standartlara uygun olarak yapılması ve sızdırmaz olması çok önemli olmaktadır. Aksi takdirde bacadan sızan karbondioksit gazı ortamda bulunan insanları zehirleme olasılığı yüksektir. Bundan dolayı bacalı kombilerde ortamın havalandırılması çok önemlidir.

Hermetik Eca Kombi Servisleri

Hermetik kombi çalışma prensibi; yanma için gerekli olan hava bir fan kiti ile dış atmosferden alınıp yanma sonucunda oluşan atık gaz aynı sistemle atmosfere atılmaktadır. Yanma sırasında ortam havası kullanılmadığından ortamı havalandırmaya gerek yoktur. Hermetik kombiler bacası iyi durumda olmayan konutlarda yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Yoğuşmalı Eca Kombi Servisleri

Turbo eşanjör sistemi ile atıkgaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharının enerjisi sisteme geri kazandırılır. Böylece yüksek verim elde edilir. Normal kombilerden alınan verim yüzde 80-90 arası iken, yoğuşmalı kombilerde yüzde 105 ile 109 arasında değişmektedir.

Eca kombi servisi dünyada pek çok ülke tarafından tercih edilen kombi modelleri arasında yer alır. Sadece dünyada değil aynı zamanda Türkiye’de de pek çok ülke tarafından tercih edilen kombi modelleri özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde daha çok kullanılmaktadır. Hemen hemen her semtte satışı gerçekleştirilen eco kombileri Gebze ECA Kombi Servisi tarafından da satılmaktadır. Firma yetkililerinin en çok sattığı modeller arasında bulunan kombinin duvara monte edilen modeli daha çok talep görür. Bunun sebebi en çok ev ve ofis ortamlarında kullanılmasıdır. Büyükşehir ve metropollerde yaşayan insanlar kombi sistemi ile kışları soğuk havalarda belirli bir ayara getirerek ısı dengesini sağlıyorlar. Yaşadığınız ortamların kış aylarında daha sıcak olmasını istiyorsanız, özellikle İstanbul gibi nemli ve rutubet dolu şehirde soğuk havalardan korunmak istiyorsanız kombi kullanmanız kaçınılmadır. Gebze ECA Kombi Servisi ile alacağınız kombiler teknik ekip tarafından yaşam alanınızdaki en uygun yere monte edilir.

Kombinizi istediğiniz yere kuran teknik ekip size nasıl kullanacağınızı da anlatır. Kombinizin temiz kalması için yılın belirli dönemlerinde bakımının yapılması ve hava filtresinin temizlenmesi gerekir. Çünkü hava filtresi toz parçacıklarını hapseder. Bu da pis tozların akciğerlerinize dolmasını sağlar. Eğer temizlenmezse akciğer hastalıklarına yol açacağı gibi kombinizin daha fazla enerji sarf etmesine neden olur. Bu da daha fazla elektrik harcaması demektir. Kombinizi yılın belirli dönemlerinde temizleterek hem elektrikten tasarruf edersiniz hem de olası hastalıkların önüne geçmiş olursunuz. Gebze ECA Kombi Servisi klimalarınızın her türlü bakım, onarım ve tamir işlerinde yanınızdadır. Firmanın çağrı personeli aralıksız hizmet anlayışıyla hareket eder. En ufak sorunda çağrı personelini arayarak arıza kaydı oluşturduğunuz takdirde teknik ekip sizin istediğiniz gün ve saatte bulunduğunuz ortama gelerek kombide bulunan sorunu gidermeğe çalışırlar. Öncelikle gerekli güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra kombiyi açarak sorunu giderirler. Kombi içinde herhangi bir parça değişikliği yapılması gerekiyorsa, teknik ekip kombiyi sökerek firmaya götürür. Firmada orijinal yedek parça varsa anında değişim yapılır. Parça yoksa merkezden gelmesi beklenir. Böylece kombinizin özelliği bozulmadan en kısa sürede onarılmış olur.

Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza, Hata Kodları

  • F1 Arıza Kodu Aşırı Isınma Kilitlenmesi. …
  • F2 Arıza Kodu Sıcak Su Sensörü Arızası …
  • F3 Arıza Kodu Kalorifer Sensörü Arızası …
  • F4 Arıza Kodu Alev Yok Arızası …
  • F5 Arıza Kodu Hava Basınç Sensörü Arızası …
  • F6 Arıza Kodu Dış Hava Sensör Arızası …
  • F7 Arıza Kodu Düşük Su Basıncı Arızas

E C A Eurostar Kombi Arıza Kodları

A3 Arıza Kodu: Atık Gaz Sensöründe Kesinti Sorunu.

Bu arıza koduyla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Servis yardımı almalısınız.

A4 Arıza Kodu: Atık Gazın Çıkma Sorunu.

Bu hata kodunda atık gaz tahliye edilemiyor demektir. Atık gaz sisteminde Sorun vardır. Baca ek yerlerini kontrol edin. Çıkmış olan varsa yerine takın.

Arıza devam ederse sorunun kesin çözümü için servis aramalısınız.

A7 Arırza Kodu: Kullanım suyu sensör arızası.

Bu Arıza koduyla karşılaştığınız zaman sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensörü arızalanmış yada sensör kablolarında sorun olabilir. Servis yardımı alınız.

AC Arıza Kodu: Dış Hava Sensörü Sorunu.

Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

Ad Arıza Kodu: ZE Tip Cihazda Boyler Sensör Sorunu.

Bu soruna kullanıcı olarak mudahele edemezsiniz servis aramalısınız.

B1 Arıza Kodu: Kod Anahtar Arızası.

Bu arıza koduyla karşılaşınca cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir.

C1 Arıza Kodu: Prosestat Kontak Hatası.

Eca kombi ekranında C1 arıza kodu görüldüğü zaman servis çağırmadan neler yapılabilir?

Eca kombi ekranında C1 arıza kodu görüldüğü zaman kombi çalışmaz.

Eca kombi ekranında C1 arıza kodu çıktığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi servis ekibinden yardım alın.

Anakart, prosestat, fan motoru arızalı veya kablolarında kopmalar olabilir.

C4 Arıza Kodu: Prosestat Kontağı Açmıyor.

Eurostar kombide prosestatın (hava akış anahtarı) kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.

C6 Arıza Kodu: Prosestat Kontağı Açık Kalıyor.

Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda görülür. Sorun prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Servis yardımı almalısınız.

CC Arıza Kodu: Dış Hava Sensöründe Kesinti Sorunu.

D1 Arıza Kodu: Geri Bildirim Arızası.

Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

E0 Arızası Kodu: Elektronik kartta Dahili Sorun.

Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğu anlamına gelir. Anakart tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

E2 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş Suyu Sensörü Arızası.

Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı sensörde kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi yapılması gerekebilir. Çözüm için servis arayabilirsiniz.

E9 Arıza Kodu: Aşırı Isınma Sorunu.

Cihazda aşırı ısınma meydana gelip ısı termostatı yani limit sensörünün attığını belirten arıza kodu.

Bu sorunda önce su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise sisteme su basın, petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın.

Cihazı resetleyin. Bu uygulama dan sonra yine de sorun düzelmezse servis yardımı alın.

Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Servisi aramalısınız.

EA Arıza Kodu: Ateşleme Problemi.

Bu arıza ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken daire gaz vanalarını konrol etmeniz olacak. Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanabilir.

Konutunuzda gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız.

Dairenizde gaz var ve hala sorun devam ediyor ise servis aramalısınız. Çünkü elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi bu parçaların birinde arıza olabilir. Hangi parçada sorun olduğunu servis ekibi bulabilir.

F7 Arıza Kodu: Yanlış Iyonizasyon Sinyali Sorunu.

Eurostar kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak bilinen arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız.

3 resetleme sonrasında sonuç değişmez ise servis talep etmelisiniz. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir.

FA Arıza Kodu: Regülasyon Kapatmasından Sonra Iyonizasyon Akımının Devam Etmesi Sorunu

Bu durumda birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi olabilirsiniz.

Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda yada elektronik kart arızası olabilir. Sorunun kesin çözimi için servis yardımı almalısınız..

Eğer eurostar kombi düşük su basınç arızası verirse su basıncını 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

E.C.A. Proteus Kombi Arıza, Hata Kodları

Sayın kombi kullanıcıları bu makalemizde Eca proteus marka kombi arıza kodları ve çözümleri nelerdir.? Bunun hakkında kısaca bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Eca Proteus model kombinizde bulunan dört ışık aynı anda yanıyorsa anakart arızası demektir kombinizi resetlersiniz arıza devam ederse yapılacak şey kombi servisi çağırmanız olacak.

Kombi de sadece L4 yanıyorsa yani soldan ikinci ışık kombiniz de gaz problemi var demektir sırasıyla sayaç vanasını ve kombi vanasını konrol ediniz kombiyi resetleyin arıza tekrar ederse muhtemelen kombi gaz valfi arızalı olabilir servisle iltişime geçin.

Proteus kombi de L3 hızlı yanıp sönüyor L4 ise sabit yanıyorsa eğer kombinizi resetleyin arıza tekrarlarsa kombi tamircisi çağırın.

Eca proteus kombide L4 sabit yanıyor L6 ise hızlı yanıp sönüyor bu durumda kullanım suyu sensör arızası var demektir servis çağırmalısınız.

proteus kombide L4 hızlı yanıp sönerse kombi aşırı ısınmadan dolayı kilitlenmiş demektir resetleyin arıza devam ederse pompa sorunu yada peteklerin kirlenmiş olması veya kombi üç yollu vana grubunda takılma olabilir servise müracaat ediniz.

L4 sabit yanıyor L7 hızlı yanıp sönüyor muhtemelen hava akış sensörü ,fan arızası, yana kombi anakart arızası resetleyin aynı arıza devam ederse servis çağırın.

L4 sabit yanıyor L6 ve L7 hızlı yanıp sönerse kombi su başıncını kontrol edin muhtemelet kombideki su bitmiş olabilir su basıncını 1,5 bar seviyesine dolunca arıza kendiliğinde geçer.

L3, L6, L7 hızlı yanıp söese ve L4 sabit yanarsa kart arızası olabilir kombi yi resetleyin arıza devam ederse servis çağırınız.

E.C.A. Confeo Plus Kombi Arıza, Hata Kodları ve Çözümleri

Eca Confeo Plus kombi arızalandığında neler yapılabilir? Bunlar için çözüm önerilerimiz olacak.

Fan/Hava basınç anahtarı uyarısı 24

Confeo plus kombiniz 24 arızası veriyorsa (Fan/Hava basınç anahtarı uyarısı) kombi bacasını kontrol edin. Resetleyip tekrar çalıştırın. Kombi 24 uayarısı vermeye devam ederse servisi arayın. Kombi fan motoru, prosestad yada anakart arızası olabilir

Alev sinyali yok uyarısı 4

Kombi eğer 4 arızası veriyorsa gaz vanalarını kontrol edip e.c.a. kombinizi resetleyin ateşlemeyi devam ettirin bu deneme sonuç vermezse servisimizi arayın büyük ihtimalle gaz yollarında sorun olabilir.

Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü(NTC)arızası 12

12 KD gidiş suyu sensörü(NTC)arızası büyük olasılıkla kalorifer sensörü arızalanmış servis çağırınız.

SKS sensörü (NTC) arızası 14

14 Kullanım suyu sensör arızası muhtemelen sıcak su sensörü arızalanmış servis çağırınız.

Aşırı sıcaklık kilitlenmesi 7

Aşırı Sıcaklık Uyarısıdır Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı vermektedir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır.Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz resetlenmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır.

Alev kaybı uyarısı 5

Bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulamasından sonra sorun hala devam ediyor servis yardımı istemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.

Aşırı sıcaklık uyarısı 6

Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarını konrol edin. En az 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız servis yardımı gerekir. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Servisi aramalısınız.

Güç kaynağı hatası 32

Bu arıza kodunda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 Vcivarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz Bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun tekrar etmemesi için kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Kalorifer düşük su basınç uyarısı 40

Bu durumda cihazın su basıncını kontrol edin muhtemelen 1 barın altıda olabilir. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale yani 1,5 bar seviyesine getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Servis arayabilirsiniz.

Gaz valfi devresi arızası VI/V2 20

Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Servisi aramalısınız.

Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza, Hata Kodları

F1 Arıza Kodu Aşırı Isınma Kilitlenmesi

Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üzerinde demektir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiş.

Yapılması gereken öncelikle kombi altındaki vanalara bakın vanakar kapalı ise açın. Sonra petek vanalarına bakın kapalı ise kapalı ise kalorifer vanalarını açın. Arıza devam ederse cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açın. Arızada düzelme olmadıysa devir daim pompası, ana eşanjör, üç yollu vanada sorun olabilir. Servisi aramalsınız.

F2 Arıza Kodu Sıcak Su Sensörü Arızası

Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde kombiden sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe sorun olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi arayın.

F3 Arıza Kodu Kalorifer Sensörü Arızası

Bu arıza kodunu gördüğünüzde muhtemelen kaloroferleriniz ısınmaz. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almanızı öneriyoruz.

F4 Arıza Kodu Alev Yok Arızası

Cihazın ateşleme yapamadığı anlamına gelir.

Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar açık kombinize gaz geliyor ise açma-kapama düğmesine basarak cihazı kapatın birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla anakart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın kesin tespiti için E.C.A servisini aramalısınız.

F5 Arıza Kodu Hava Basınç Sensörü Arızası

Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde kombiyi resetleyin düzelme olmazsa servisi arayın. Dışarı çıkan atık gaz boruları yerinden çıkmış yada gereğinden fazla uzun olabilir. Zamanla fan, prosestat ya da anakartta arıza meydana gelmiş olabilir.

F6 Arıza Kodu Dış Hava Sensör Arızası

Her kombide olmayan bir parçadır. Görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmak. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden Eca Servisini arayın. Dış hava sensörü olan kombilerde; sensör ile birlikte bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise muhtemel sebep elektrik aksağında olabilmektedir.

F7 Arıza Kodu Düşük Su Basıncı Arızası

Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde büyük ihtimalle kombideki kalorifer suyu eksilmiş demektir. Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak kombi su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin. Sonra dolum musluğunu mutlaka kapıtın büyük olasılıkla arıza kodu ekranda gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde olduğu halde arıza kodu ekrandan gitmediyse servisi aramalısınız. Su başınç sensörü arızalı olabilir yada kablolar yerinden çıkmıştır.

Eca Scot Kombi Hata, Arıza Kodları

Kombi ekranında gürünen Ap uyarısı ne anlama geliyor?

Genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açılış yapıldığında AP yazısı ekranda görülür. Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değildir. Kombi ilk çalışma esnasında kendini test eder. Bu test süresi biraz uzun olduğu için arıza kodu olarak algılanabilir. AP yazısı bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve kombi ekranında normal değerler görülmeye başlar.

ER 03 Arıza Kodu: Baca gazı ısısının yükselmesi.

Baca gazı ısısının yükseldiği anlamına gelir (yani 105°C üzerinde olduğunda), baca çekişinde sorun olduğunda, su akışı sağlanmadığında bu arıza kodu ekranda görülür. Er 03 hata kodu ekranda görüldüğü zaman su basıncını kontrol edin su basıncını 1,lacak şekilde kombiye su ilavesi yapın. Kombi tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise açık konumuna getirin. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servi arayın.

ER 04 Arıza Kodu: Donma problemi.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklık derecesinin 1°C nin altına düştüğünü belirtmektedir. Bu durumda cihaz kendini emniyete alır ve çalışmaz. Su sıcaklığı normal değere gelene kadar sistem çalışmaz. Normal değere geldiğinde ise sorun düzelecektir. Düzelme olmaz takdirde servisi arayın.

ER 05 Arıza Kodu: Sensör konum arızası.

Kalorifer giriş sıcaklığı çıkış sıcaklığından yüksek ise bu arıza kodu ekranda görülür. Kombi bu durumda bloke olur. Arızanın kesin çözümü için servisi arayın.

ER 07 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ikazı.

Kalorifer tesisatındaki su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığını belirtir. Sistem bu durumda ER 07 arızası verir. Kalorifer vanalarının kontrol edin. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse servis yardımı alın.

ER 08/ER 09 Arıza Kodu: Aşırı ısınma kilitlenmesi.

Kalorifer devresi su sıcaklığı 105°C üzerine çıktı ise aşırı sıcaklık kilitlenmesi yaşanır ve cihaz bloke olur. Önce kombi su basıncını kontrol edin 1,5 bar seviyesinde olacak. Sonrasında kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kontrol edilmeli vanalar açık konumunda olmalı. Son olarak servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmeden tıkanmış olabilir, pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor veya ortada bir yerde kalıyor olabilir, kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi çağırmalısınız..

ER 11 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali.

Komibinin gaz valfi kapalı olduğu helde alevin devam ettiğini belirtir. Bu arıza kodu görüldüğünde cihazı birkaç defa resetleyin. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme olmaz ise servisi arayınız.

ER 12/ER 14/ER 16 Arıza Kodu: Yanma sırasında alev kaybı yaşanıyor.

Kombinin çalışması sırasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodu. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Cihaza servis öncesi birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Arızada düzelme olmazsa servisi aramalısınız.

ER 13 Arıza Kodu: Alev sinyali yok.

2 ateşleme denemesi sonrasında yanma olmadığını belirtir. Kombiye gaz gelmediğinden bu arıza kodu ekranda görülür. Bu durumda dairede gaz var mı kontrol edilmelidir. Gaz vanaları kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Gaz vanaları açık konumda olduktan sonra kombiyi resetleyin. Yine de bir düzelme olmaz ise bu durumda; elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodlarında arıza meydana gelmiş olabilir. Kesin çözüm için servisi arayın

ER 15 Arıza Kodu: Alev oluşumu yok.

2 ateşleme denemesi sonrasında alevin algılanmadığını belirtir. İyonizasyon arızası olarak adlandırılır. Bu arıza durumunda servis öncesi resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Servisi çağırmalısınız.

ER 17 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası.

Brülörün çalışmasından sonra gaz valfinin kapalı olmasına karşın alevin hala algılandığını belirtir. Kullanıcı olarak servisi çağırmalısınız.

ER 18 Arıza Kodu: Gaz valfi akım arızası.

Gaz valfine gönderilen akım eğer tolerans dışında ise bu sorun yaşanır. Resetleme işleminden sonra düzelme olmazsa servisi arayın.

ER 19/ ER 20 Arıza Kodu: Fan devir hızı arızası.

Fan hızı çalışma limitlerine beklenen sürede ulaşılmadığında veya limitlerin dışına çıktığında bu arıza kodu ekranda görülür. Fan arızası olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramalısınız.

ER 21 Arıza Kodu: Düşük su basınç arızası.

Kalorifer sistemindeki su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodu. Sistem su basıncı muhtemelen 0,8 barın altındadır. Kombinin altında bulunan dolum musluğunu açarak tesisata 1,5 bar kadar su basmalısınız. Uygulamayı yaptığınızda sorununuz düzelecektir. Arızanın devan etmesi halinde servisi aramalısınız

ER 22 Arıza Kodu: Yüksek su basınç arızası.

Kalorifer devresi su basıncının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza kodunda yüksek olan su basıncını düşürmek için peteklerin birinden su almalısınız. Basıncı bu şekilde 1,5 bar seviyesine geldiğinde arıza düzelecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilirsiniz. Arıza tekrarladığında servisi aramalısınız dolum musluğu yada plaka eşanjörde sorun olabilir

ER 23 Arıza Kodu: Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.

Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana geldiğini belirten bir uyarı kodudur. Sensörün değişimi için servisi aramalısınız.

ER 24 Arıza Kodu: Kalorifer dönüş suyu sensör arızası.

Bu durum ise kalorifer devresi dönüş suyu sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Sensörün değişimi için servisi aramalısınız.

ER 25 Arıza Kodu: Baca gazı sensör arızası.

Baca gazı sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi arayın.

ER 26 Arıza Kodu: Boyler sensör arızası.

Boylerin sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir hata durumdur. Bu durumda sensör kabloları kopmuş olabilir, bağlantı yerinden çıkmış veya kablolar birbirine temas ediyor olabilir. Servisi arayarak yardım almanız gerekir.

ER 27 Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızası.

Dış hava sensöründe arıza olduğunda ekranda görülür. Dış hava sensör her kombide bulunan bulunmaz. Dış hava sensörü olmayan kombilerde bu sorun yaşanırsa anakar arızası olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi çağırın.

ER 28 Arıza Kodu:Su basınç anahtarı sorunu.

Su basınç anahtarı kalorifer teisatındaki suyu ölçmeye yarar. Arıza meydana geldiğinde net olarak ölçüm yapamaz. Bağlantılarda sorun olabilir ya da su basınç anahtarında problem olabilir. Servisi çağırın.

ER 40 Arıza Kodu: Akış gradyanı sorunu.

Su sıcaklığı artış hızı eğer parametre ayarlarının üstünde ise bu sorun yaşanır. Resetleme yapın. Resetleme işilemi somuç vermezse servisi çağırın.

ER 41 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş ve dönüş sıcaklık fark sorunu.

Kalorifer devresi gidiş ve dönüş arasındaki sıcaklık farkı parametre değerlerinden farklı ise bu arıza meydana gelir. Servisi çağırmalısınız.

ER 61 Arıza Kodu: İyon kontrol sapması arızası.

İyonun kontrolden çıktığını belirten bir arıza kodudur. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırın.

ER 62 Arıza Kodu: Scot aktuators arızası.

Kombide sistematik bir sorun oluştuğunu belirtmetedir. Resetleme sonrasında arıza devam ederse servisi çağırın.

ER 62 Arıza Kodu: Scot sistem arızası.

Kombiyi resetleyin. Arızanın devamı halinde serevisi çağırın.

ER 64/ER 65/ER 66/ER 74 Arıza Kodu: Kalibrasyon hatasıdır.

Bu durumda cihazınız kilitlenir. Kombiye reset atınız. Arızanın devamı halinde servis çağırmalısınız.

ER 67 Arıza Kodu: Geçersiz iyon bazı sorunu.

Kombi servisi çağırmadan resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza devam ederse servisi aramalı yardım almalısınız.

ER 30/ER 31 Arıza Kodu: CkC parametre arızası.

Öncelikle cihaza birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa veya arıza devam ediyorsa Eca Servisi yardımı alın.

ER 32 Arıza Kodu: Elektrik şebekesi düşük voltaj arızası.

Elektrik voltajının 170 Vat ile 255 Vat aralığı dışında ise bu arıza kodu görülür. Dairenizin elektrik voltajını kontrol ettirin. Kombi regletörü taktırarak bu şikayetinize kesin çözüm bulabilirsiniz.

ER 36 Arıza Kodu: EK üretim arızası.

Ek üretim sorunu oluştuğunu belirten bir hata durumudur. Bu durumda cihazınız çalışmaz. Resetleyin arıza devam ederse servis yardımı alın.

ER 95 Arıza Kodu: Programlama modu.

Sistemin programlama moduna geçtiği anlamına gelir. Bu gibi durumlarda önce resetleme yapın. Resetleme sonrasında arıza devam ederse servisi arayın.

ER 96 Arıza Kodu: Reset denetim arızası.

Kombiye birçok defa resetleme uygulandığında görülür. Kombiyi kapatıp bir süre bekledikten sonra çalıştırın.

ER 97 Arıza Kodu: Bilinmeyen arıza.

Resetleme sonrası arıza devam ediyorsa E.C.A servisinden yardım alın.

ER 88/ER 98/ ER 99 Arıza Kodu: Diğer scot arızaları.

Bu arıza kodunun birçok sebebi olabilir. Kombiyi resetlemeyi deneyiniz. Resetlemeden sonra düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alın.

ER 34 Arıza Kodu: BCC uygun değil.

Bu durum Boiler Chip Card’ın uyumlu olmadığı yada yanlış takıldığı anlamına gelir. Kesin çözüm için servisi arayın.

ER 35 Arıza Kodu: BCC takılı değil.

Boiler Chip Card’ın takılmadığını veya takılarak çıkartıldığını belirtir. Servisi aramalısınız.

ER 37 Arıza Kodu: Boiler Chip Card güncelleme hatası.

Arızanın kesin tespiti için servisi arayın.

  • ı
31 Ekim 2020
1.907 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ