Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Gebze Vaillant Kombi Servisi

Gebze Vaillant Kombi Servisi

Öz Anadolu Teknik – Özel Kombi Tamir Ve Bakım Servisi – 0538 469 07 30

Vaillant Kombi Bakımı

Vaillant Kombi servisi olarak kış aylarını rahat vede sorunsuz olarak geçirmek için kombinizin bakımlarını her yıl periyodik olarak yapılmasını öneriyoruz.

Vaillant marka kombilerde yapılan kombi bakımları kombinize ne gibi faylalar saglamaktadır. Öncelikle kombinizin ısınma problemlerini önler, yüksek verim kazandırır. Cihazın iyi şekilde çalışmasını sağlar ekonomik olarak bütçenize katkı sağlar.Kış aylarına girmeden yapılacak kombi bakımları daha yaralı olmaktadır.

Kombi bakımlarında cihaz vede peteklerin temizlenmesi kombinizin performansını artırmaktadır.

Vaillant Kombi Arıza Tespiti

Vaillant marka kombilerde tüm arızalar için arıza uyarıcı kod numaraları kullanılmıştır.

F00, F01, F02, F03, Arıza kodlarının ilk harfi F ile başlamaktadır sayı ile devam etmektedir. Her arıza kodunun farklı arıza olduğu cihazda meydana gelmektedir. Firmamızda oluşan uzman vede profesyonel ekiplerimiz cihazdaki arızayı en kısa zamanda çözüp cihazı çalışır duruma getirmektedir.

Vaillant marka kombilerin arızası tespit edildikten sonra araçlarımızda bulunan yedek parçaların montajı yapılmaktadır. Buda müşterilerin zaman kaybını önlemiş olmaktayız. Vaillant kombi servisi olarak bizleri günün her saatinde araya bilir yada mail yoluyla ulaşa bilirsiniz.

Vaillant marka kombilerde kombi su tesisatlarında bulunan banyo bataryası vede mutfak bataryasına niçin sıcak su vermemektedir.

Öncelikle vaillant kombilerde tesisatlarda bulunan muslukların açıldığı zaman suyun kombiden geçtini algılayan sıcak su akış kontrol parçası bulunmaktadır.akış kontrol parçasının içinde pervane bulunmaktadır bu pervana su açıldığı zaman dönmeye başlar bu şekilde kombiyi devreye geçirir.eğer pervaneler dönmüyorsa veya sıkışmış ta olabilir kombi çalışmaz bu sebebten dolayı sıcak su vermez.her sene kombi bakımı yapıldığı zaman mutlaka akış kontrol parçası kontrol edilmesi gerekmektedir.

Vaillant Kombi Basınç Düşüyor

Vaillant vede tüm marka kombilerde bulunan barometre kombilerdeki su basıncını göstermektedir. Su basıncı kombilerde 1 barın altına düştüğü zaman çalışmazlar.

Doldurma musluğundan su basılıp su seviyesi 1.5 bara kadar çıkarılması gerekmektedir niçin vaillant kombilerde su basıncı düşmektedir.

Kombilerdeki su basıncının düşmesi kombiden peteklere giden tesisat hattında kaçak olduğu zaman kombinin su seviyesi düşmektedir yada kombinin emniyet ventinden su kaçırdığı zamanda su seviyesi düşmektedir.

Bu sebebten dolayı kombide su seviyesi düştüğü için kombi arızaya geçecektir.

Kombinin su basıncını nasıl engelleriz?

İlk olarak emniyet ventini değiştiriz Vaillant kombide basınç düşüyorsa barometre arızalı olabilir yada peteklere giden hatta kaçak olur kaçağın olduğu yer tamir edilmelidir.

Vaillant kombi Basınç Yükselmesi

Vaillant Kombi’de Basınç Yükselmesi sorunu bu arıza durumu özellikle  vaillant kombilerde görünen en sık olarak karşılaşılan sorunların başında gelmektedir.

Niçin kombinizin başınçı yükseliyor?

Öncelikle kombinin basınç sistemini ayarlayan bir genleşme deposu bulunmaktadır vaillant kombide bulunan genleşme deposu ne işe yaramaktadır genleşme deposu kalorifer vede peteklere  giden suyun basınç seyiyesini ayarlamaktadır. Genleşme deposunun içinde hava bulunmaktadır zamanla vede yıllar geçtikçe  hava kalmamaktadır, bundan dolayı kombinin derecesi arttıkça  başınç yükselmeye başlar 3 bara kadar çıkınca emniyet vent’ini  açar vede kombinin altından su verir.

Bu durumla karşılaşmamak için  her yıl yapılan vaillant kombi bakımında  genleşme deposuna hava basılması gerekmektedir. Diğer basınç yükselmesi  kombinizin eşanjorü delik olduğu zaman görülür kullanım suyunun kalorifer hattına geçmesinden dolayı  basınç yükselmektedir.

Vaillant Kombi Kart Tamir / Değişimi

Vaillant marka kombilerin en sorunlu vede sıkıntılı olan arıza şekilleri kombinin elektronik kart arızasıdır.

Cihazda kart arızası niçin meydana gelmektedir genellikle cihazdaki kartların arızalanmasının sebebi elektrik voltajlarının gidip gelmesinden dolayı kombinizin kartları zarar görmektedir.

Kartlarda bulunan ana işlemci zarar gördüğü için cihaz çalışma durumuna girememektedir. Firmamızda tüm vaillant kombilerin kartları uzman ekiplerimizle değiştirilmektedir.

Kombilerde kart sıkıntısı yaşamamanız için mutlaka kombinize elektrik voltaj düşürücü cihaz takılmasını tavsiye etmekteyiz

Gebze Kombi Servisi – Öz Anadolu Teknik – Gebze Vaillant Kombi Tamiri

16 Kasım 2021
Gebze Vaillant Kombi Servisi için yorumlar kapalı
1.269 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ