Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Klimalar

Klima Hakkında Bilgiler

Klimalar kullanımda sağladığı rahat ve konforun yanı sıra oldukça hassas cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli olarak bakımlarının yapılması gereken bu cihazların yılda en az iki kez bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde klimaların tam kapasite ile çalışması mümkün olmayabilmektedir. Klima hakkında bilgiler edinmeniz sayesinde cihazınızı daha uygun koşullarla kullanabilmeniz daha uzun süre kullanmanız anlamına geleceği gibi enerji tasarrufu sağlayabilmeniz açısından da çok önemlidir.

Klimanızın kapasitesi ile kullanacağınız ortamın uyumlu olması dilediğiniz konforu yakalayabilmeniz bakımından önemlidir.

Mekânın ihtiyacından daha küçük bir klima almanız dilediğiniz verimliliği alamamanıza ve yetersiz ısıtma ya da soğutmaya neden olacaktır. Aynı şekilde klimanın daha büyük olması da ortamın daha soğuk olmasına ya da daha sıcak olmasına nende olacağından rahatsız edici olabilmektedir. Bu durum aynı zamanda daha fazla elektrik harcanmasına neden olacağından yanlış bir tercih olacaktır.

Klimalar bir iç ve bir dış üniteden oluştuğundan kullandığınız klimaların önünde mobilya ya da perde olmaması hava çıkışlarını kapatmaması bakımından önemli olduğu gibi dış üniteyi de güneşten, tozdan ve sineklerden korumanız gerekir. Bunun için güneş görmeyecek yüksek bir yere monte edilmesi ve üzerine sineklik gibi bir cisim geçirilmesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınızın toz tutucu filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi de çok önemlidir. Aksi takdirde bu filtrelerde biriken tozlar nedeniyle hem daha fazla enerji harcamanız gerekecek hem de burada biriken tozlar içerisinde yer alan bakteriler de özellikle solunum yolu hastalıklarına neden olacaktır. Bu konuda sağlığınız açısından zararlı olabilecek bir bilgi de özellikle yazın klimaların yönünü tam yattığınız yere doğru ayarlamanızdan kaynaklanmaktadır. Bu şekilde kas tutulmaları oluşabileceği gibi yaz ortasında üşütebilmeniz de söz konusu olabilmektedir.

Sadece uyurken değil gün içerisinde de klimanın üfleme yönünde bulunmanız ve burada fazla vakit geçirmeniz de hastalanmanıza neden olabileceğinden dikkatli olmanız gerekmektedir.

Klima hakkında bilgiler içerisinde yer alan ve faydalanabileceğiniz bilgilerden biri de düşük ısı değeri ve yüksek fanda çalıştırmak yerine yüksek sıcaklıkta daha düşük ve orta fan hızında çalıştırmanızın daha kaliteli bir ısınma ya da soğutma gerçekleştireceğidir.

28 Ekim 2020
482 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ