Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Kombi Fiyatları

2 El Veya Sıfır Kombi Fiyatları Hakkında arayarak bilgi alabilirsiniz. Güncel Stok Bilgileri Ve Fiyatları İçin Web Sitemizi İnceleyebilirsiniz. Veya Sizlere En Yakın Servisimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Kombide kW hesabı nedir ve nasıl yapılır?

Kombilerde kW kombinin ısıtma kapasitesini ve gücünü ifade ederken kullanılan bir ölçü birimidir. Evinize uygun kapasitedeki kombinin belirlenmesinde kullanılır.

Evinize en uygun kapasite sınıfındaki kombiyi evinizin baktığı cephe, yalıtım düzeyi ve büyüklüğü gibi ölçütleri baz alarak belirleyebilirsiniz. Bu konuda uzman bir yetkili bayiden yardım alınarak ilgili hesaplar yaptırılmalıdır.

Bacalı ve Hermetik Kombiler Arasındaki Fark Nedir?

  • Hermetik kombiler ortam havasını kullanmaz; bacalı kombiler ortam havasını kullanır. Bu durumda bacalı kombi kullanılan dairelerde ortam sürekli havalandırılmalıdır. Aksi durumda cihaz çalışma yapmayacak, sorun yaratacaktır.
  • Hermetik kombilerde hava akışı fan ile sağlanır; bacalı kombiler de ise baca ile. Hermetik kombiler dışarıya hava akım borusu ile bağlanır, sahip olduğu çift hava akım borusu temiz ve kirli havanın sirkülasyonunu sağlar. Bacalı kombilerde ise hava akışı bağlı bulunduğu bina bacası yardımı ile gerçekleşir, atık gaz bina bacasından dışarıya gönderilir.
  • Hermetik kombiler havayı kirletmez, bacalı kombiler ise atık gazı doğrudan dışarıya verdikleri için kirletir.

Kombi Karşılaştırması Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tercih edeceğiniz kombinin verimi, sıcak su kapasitesi ve modülasyon aralığı tercihinizi belirleyecek ilk kriterler olabilir. Bir yandan da kombinize yapacağınız ilk yatırım maliyeti sizin için önem arz edebilir. Ancak tercih ettiğiniz düşük fiyatlı kombinin getireceği yüksek doğalgaz faturaları yerine, kaliteli ve Yoğuşmalı bir kombi alabileceğinizi göz ardı etmeyin. Bu yüzden ilk yatırım maliyetine odaklanmak yerine kullandıkça avantaj sağlayacak ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçmekte fayda var.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yeterli teknik servis hizmeti ve yedek parçaların uygun fiyatlı ve bulunabilir olmasıdır. Bunların yanı sıra, özellikle iç mekâna montaj edilecek kombilerin ses seviyesi de önemlidir. Son olarak unutmayın ki, almaya karar verdiğiniz kombiyi yetkili bayisinden almayı tercih ediniz.

Kombide Yaz / Kış Modu Ne Demektir?

Kombinizi hangi mevsimde kullanıyorsanız kombi ayarını da ona göre yapmalısınız. Pek çok kombinin yaz/kış modu olmak üzere 2 ayrı fonksiyonu vardır:

  • Kombi yaz konumundayken sadece sıcak kullanım suyu elde etmenize olanak sağlar.
  • Kış konumuna alındığında ise eş zamanlı olarak hem sıcak kullanım suyu elde eder hem de evin ısınmasını sağlarsınız.

Kombi Modülasyon Aralığı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Modülasyon özetle kombinizin kapasitesini ihtiyaç olmaması halinde düşürmesi anlamına gelir. Modülasyon özelliği kombilerin sürekli maksimum düzeyde çalışmak yerine optimum düzeyde çalışmasını sağlar. Bu da hem yakıt tasarrufu yapılmasına hem kombinizin ömrünün uzamasına olanak sağlar. Modülasyon aralığı ne kadar genişse, kombi kendini o kadar fazla kısabilir.

Örneğin 1:10 modülasyon, 24 kW’lık bir kombinin kendini 2,4 kW’a kadar kısabilmesine anlamına gelir.

29 Mart 2021
453 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ