Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Baxi Kombi Servisi

Baxi Kombi Servisi

Baxi Kombi Servisi  Öz Anadolu Teknik Servis Baxi Kombi Bakımı , Baxi Kombi Tamiri Ve Baxi Kombi Petek Temizliği Alanında Aynı Gün İçerisinde Hızlı Ve Ekonomik Özel Servis Hizmeti Vermekteyiz..

Alanında uzman ve gelişen teknolojileri sürekli takip eden profesyonel kadromuzla birlikte Baymak markası taşıyan ürünlerde servis hizmeti sunmaktayız.

Kombi, klima, gibi Baymak markası taşıyan tüm ürünlerde Özel servis hizmetiyle birlikte değişen tüm parçalar orjinal Baymak parçalarıdır.

Tüm servis hizmetlerimizde servis işlemleri ise firmamız garantisi altındadır.

Baxi Kombi Servisi
Baxi Kombi Servisi

Baxi Kombi Bakımı nasıl yapılır

Baxi kombiler için en önemli konu, arıza yapmadan önce yılda 2 sefer bakımlarının düzenli yaptırılmasıdır.

Baxi Kombiler, bakımları yapıldığı takdirde oldukça uzun ömürlü olarak çalışırlar. Baxi kombinizin bakımları uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.


Baxi markalı kombiler, bakımları yapıldığında doğalgaz enerji sarfiyatından da tasarruf sağlarlar.

Baxi Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Baxi yoğuşmalı kombilerin bakımları da yine diğer kombiler gibi özen gerektiren işlemlerdir.

Yoğuşmalı kombileri çalışma mantığı daha farklı olduğundan burada kontrol edilecek parçalar biraz daha farklıdır.

Baxi yoğuşmalı kombilerin her yıl en az 2 defa bakıma ihtiyaçları vardır. bakım işlemleri esnasında Baxi Kombi tamir servisi uzman ekibimiz en doğru çalışma ayarlarını ayarlar.

Baxi Kombi su akıtıyor

Baxi kombilerde su akıtma problemi sık olmaz.Baxi Kombi su akıtıyor ne yapmalıyım diye soruyorsanız ve Baxi kombi eğer su akıtıyorsa, öncelikle arıza kodu verip vermediğine bakılır.

Görünen bir arıza kodu olmaması halinde iç aksam üzerinde gerekli bölümler sökülür ve kaçak yapabilecek tüm vanalar incelenir.

Baxi Kombi Basınç Düşmesi

Baxi kombinizde sürekli bir basınç düşmesi yaşıyorsanız mutlaka Baxi Kombi tamircisi ekibimizden destek almalısınız.

Kombi basıncının 2-3 ayda bir düşmesi olağan karşılanır ama daha sık bir basınç düşüşü yaşıyorsanız mutlaka profesyonel bir ekip tarafından görülmesi gerekir.

Kombinizde basınç düşüşü olduğunda su ekleme vanasını açarak su eklemesi yapabilirsiniz.


Eğer Baxi kombi basıncı günlük olarak düşüyorsa, Baxi eşanjöründe çatlak olabileceği anlamına gelmektedir. Basınç düşüşleri daha sık oluyrsa tesisatta da bir sorun olabilir.

Baxi Kombi Yedek Parça

Baxi kombileriniz için yedek parça teminleri firmamız tarafından yapılmaktadır. İhtiyacınız olan tüm parçaların tedariği Baxi Kombi Özel Servisi – Öz Anadolu Teknik tarafımızdan sağlanmaktadır.

Kombi Bakımının Yılda En Az Bir Kez, Sonbahar Aylarında Ya Da Yaz Aylarının Başında Yapılması Öneriliyor.

Evde kombi bakımı nasıl yapılır?
Kombi bakımı her yıl yapılmalı mı?
Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkat edilmeli?


Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor.

Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor.

Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor.

Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.

Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor.

Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor.


Peki, evde kombi bakımı nasıl yapılmalı?

  •     Kombi bakımlarında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.
  •     Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir.
  •     Daha sonra kombinin içi açılır ve tozlanma durumu kontrol edilir. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizlenir.
  •     Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenir.
  •     Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol edilir.
  •     Kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir.
  •     Daha sonra, genişleme tankı kontrol edilir ve bar basıncı ayarlanır.
  •     Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre temizlenir.

Kombilerde Arıza Nedenleri Ve Giderme Yolları Nelerdir?

Soğukların kendini hissettirdiği bugünlerde kombilerin kesintisiz ve sağlıklı çalışması tekrar önemli konulardan birisi haline geldi.

Havaların soğuması ile birlikte kombi bakımı önemli bir hal alıyor. Haberimizde kombilerin ne gibi durumlarda arıza yaptığını ve bu arızaların nasıl giderilecebileceği konulardan bahsettik.

Kombilerde kış aylarında meydana gelebilecek arızalar sistemdeki başka parçaların da çalışmasını etkileyerek zaman içerisinde telafisi daha maliyetli ve zor sonuçlara neden olabilir.

Kombi arızaları; bakımın zamanında yaptırılmaması, dış faktörler veya yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları gibi nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

Kurulum Hataları

Kurulum hataları, tesisatınızın bir parçası olarak çalışan kombileri doğrudan etkiler.

Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, kaliteli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor.

Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.

Tesisat Su Basıncı

Teknik olarak, kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olabiliyor.

Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir.

Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olabiliyor. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.

Aksi halde genellikle radyatör ve kombi bağlantı noktalarında veya takip edilemeyen sıva altı noktalarda, malzeme kalitesinin de düşüklüğü nedeniyle meydana gelecek korozyon kombinin de ömrünü kısaltıyor.

Kullanıcı Hataları

Kullanıcı hataları genellikle kombi kullanım kılavuzunun eksik okunduğu durumlarda gerçekleşmekte ve çoğu zaman kombinizi bir defa resetleme ile düzelmektedir.

Ancak bazı durumlarda kalıcı arızalara da neden olabilir. Kullanıcı hataları şöyle sıralanıyor:

Gaz Vanasının Kapalı iken Kombinin Çalıştırılması

En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Bu durumunda kombiniz gerekli düzeltme yapılmadan tekrar devreye girmez.

Bu tip durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli açıklamaları inceleyerek veya yetkili servis çağrı merkezlerinden bilgi alarak hareket etmeniz daha doğru olur.

Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.

Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması

Tüketiciler tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken tesisatınızı ısıtmaz.

Çevresel Etmenlerden Kaynaklı Arızalar

Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir.

Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirmeniz ve elektriğiniz verildikten sonra tekrar açmanız iyi bir önlemdir.

Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler

Voltaj dalgalanmaları cihaz üzerindeki elektrikli ve elektronik parçalara zarar vererek maliyeti yüksek sorunlara neden olabilir.

Bu tür voltaj dalgalanmalarının sık yaşandığı veya şüphe duyulan bölgelerde tüm elektrikli aletlerin korunması amacıyla voltaj düzenleyici regülatörlerin kullanılması gerekir. Her voltaj regülatörü sağlıklı koruma sağlamaz. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.

Donma

Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don korumasının aktif kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.b.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir.

Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve cihaz donma riski taşıyacaktır.

Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı

Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ilave olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir.

Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek sıcaklıklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.

Hermetik Baca Sistemine Sahip Kombilerde Tozlanma

Hermetik bacaya sahip tüm kombiler, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı bozulmaya; yanma devrelerinde verim kaybına neden olabilir.

Tesisat Suyunun Kirlenmesi

Tesisat içerisinde dolaşan suyun kirlenmesine bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir.

Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir.

Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

Parça ömürlerini uzatmak için bakım

Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının arıza yapması doğaldır.

Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği yetkili servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir.

Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir.

Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir.

20 Mart 2022
1.106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ