Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Dilovası ECA Kombi Servisi

Dilovası ECA KOmbi Servisi
Dilovası ECA Kombi Servisi

Dilovası ECA Kombi Servisi Öz Anadolu Teknik – Özel Kombi Servisi olarak ilk hedefimiz müşteri memnuniyeti ve hızlı hizmettir. Yaptığımız bütün çalışmalar bu hedef altında toplanmaktadır.

ECA cihazlarınızda meydana gelen; sıcak su, su akıtma, petekleri ısıtmama, ses yapma, ateşleme yapmama gibi arızalarında ya da bakım gibi önemli ihtiyaçlarında yine uzman ekibimizle karşınızda bulunacağız.

Dilovası ECA Kombi Servisi olarak kombinizde oluşacak her türlü hata sonrasında bizi arayarak hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

Belki de Kombi Servisi Çağırmanıza Gerek Kalmaz: Kombi Arızaları ve Çözümleri

Eğer dışarıdaysanız veya bulunduğunuz ortam soğuk ise hemen sıcak bir ortama girmek için acele ediyoruz.

Hemen içimizi ısıtacak bir şeyler içmek istiyoruz. Isınma ihtiyacını gidermek için en çok kullanılan ürünler ise kombiler! Soğuk havalarda evinizi ısıtan ve dört mevsim sıcak su sağlayan bu cihazlar, evlerin olmazsa olmazları arasında çoktan yerini aldı.

Her eşyada olduğu gibi sizin kombinizde arızalanabilir. Peki; kombi arızaları nelerdir ve kombi arızaları nasıl giderilir? Bu yazımızda kombi arızaları ve çözümleri hakkında ihtiyacınız olan detayları sıralayıp özellikle kış aylarında zor duruma düşmenizin önüne geçmeye çalışacağız.

Her arızada olduğu gibi bazı arıza durumlarında uzmanından yardım almak en iyisidir.

Kombi arıza nedenleri ve çözümleri hakkında size bilgi vereceğiz. Bazı sorunlar için uzmanlardan yardım almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Eğer kombi sorunu sizin müdahale edebileceğiniz düzeyde değilse uzman kombi servisi aracılığıyla yapılacak kombi arıza tespiti sonrasında gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamalısınız. Bu uyarımızdan sonra kombi sorunları ve kombi arıza kodları hakkındaki detayları sıralayabiliriz.

Kombi Arıza Çözümleri

Dilovası ECA Kombi Servisi
Dilovası ECA Kombi Servisi

Kombi Çalışmıyorsa;

Kombiler elektrik gücü ile çalışan cihazlardır. Bu nedenle eğer kombiniz çalışmıyorsa cihazın fişinin prize takılı olduğuna emin olmalısınız. Eğer fiş prize takılı ise kombinin sigortasının ve kombinize gaz veren vananın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Kombi Çalışıyor ama Isıtmıyorsa;

Kesinlikle kombim çalışıyor diyorsunuz… Buna rağmen eviniz istediğiniz düzeyde ya da hiç ısınmıyor. Bu durumda öncelikle termostat ayarının yeterli olup olmadığına bakmalısınız. Eğer ısı derecesi düşükse yükseltebilirsiniz.

Radyatörlerin giriş-çıkış vanalarının kapalı olması da sıcak suyun tesisat içerisinde dolaşmasına ve cihazın ısıtma görevini yerine getirmesine engel olur. Bu nedenle radyatör vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız.

Sıcaklık ayarı yüksek, kalorifer tesisatınızın vanaları açık… Bu durumda sorun; dönüş hattındaki tıkanıklık ya da radyatörlerin veya boru hattının kirliliği olabilir.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda peteklerin ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Bu da işe yaramazsa kombinizde teknik bir sorun var demektir. Peteklerin, boru hattının temizlenmesi ve teknik arıza tespitinin yapılabilmesi için yetkili servislerden yardım alabilirsiniz.

Kombi Çalışıyor, Ancak Musluklardan Sıcak Su Gelmiyorsa;

Elbette musluklarınızdan sıcacık su akması da kombiniz görevi. Kombi arızalarında sıcak su problemi ise sıkça karşılaşılan bir durum.

Petekleriniz ısındığı halde musluklarınızdan sıcak su akmıyorsa bunun farklı birkaç nedeni olabilir. Isınan su, musluğunuza ulaşmadan kalorifer sistemine karışıyor olabilir.

Bu sorun genellikle üç yollu vana arızalandığında görülür ve bir diğer arıza olan su açıldığında peteklerin aşırı ısınmasının sebebi de budur.

Eğer neden bu değilse sıcak su hattına başka bir yerden soğuk su karışması da musluğunuzdan akan suyun soğuk olmasına neden olabilir.

Ayrıca kombinin sıcak su sağlayan parçalarında arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışı etkilenir. Eğer kombiniz çalışıyor ama sıcak su konusunda sorun yaşıyorsanız yetkili servise danışabilirsiniz.

Kombiden Su Akıyorsa;

Eğer yaşadığınız sorun kombiden su gelmesi ise bunun farklı nedenleri olabilir. “Kombiden su akıyor.” gibi bir şikayetiniz varsa öncelikle kombinizin üzerinde bulunan analog ya da dijital olabilen su basıncı göstergesine bakmalısınız.

Basınç 2 barın üzerindeyse kombiniz, fazla suyu atmak amacıyla su kaçırıyor olabilir. Bu sorunu kendiniz, su basıncını düşürerek çözebilirsiniz.

Kombi Ateşleme Yapmıyorsa;

Kombi ateşleme yapmıyor.” sorunu da sıklıkla görülen arızalardan biridir. Kombi ateşleme sorunu görüldüğünde servise danışmadan önce kombide gaz olup olmadığını kontrol etmeli, yani gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız.

Eğer bu konuda bir sorun yoksa kombinize reset atabilirsiniz. Reset işlemi işe yaramıyorsa yetkili servisi arayarak yardım almalısınız.

Kombi Yanarken Patlama Yapıyorsa;

İşte, bu durumda kesinlikle yetkili servisi aramalı ve gerekli işlemlerin onların tarafından yapılmasını sağlamalısınız. Kombi patlamalı yanıyorsa bunun farklı nedenleri olabilir. Sorunun tespiti ve çözümü uzman tarafından yapılmalıdır.

17 Mart 2022
880 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ