Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Baymak Kombi Hata Kodları

BAYMAK KOMBİ ARIZA KODLARI

Baymak Kombi Kullanıcılarının Bazı Durumlarda Karşılaştığı Arıza Kodları

Sevgili Baymak kombi kullanıcıları,  bazı aralıklarla karşılaştığınız arıza kodlarının açılımlarını aşağıda detaylıca bilginize sunulmuştur.

BAYMAK KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod,  gaz beslemesi ve blokajı arızası anlamına gelir. Böyle bir durumda tüketici gaz vanalarının açık olduğunu kontrol etmeli ve daireye gaz geldiğinden emin olmalıdır. Eğer sorun devam ediyor ise servis ile iletişime geçmelidir.

BAYMAK KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, ısıtma devresi ntc sensör arızası anlamına gelir. Kombinizin tesisat suyunu ısınını ölçen sensör arızalanmıştır. Sensörün değişmesi gerekebilir.Bu durumda tüketici kendi müdahale etmemeli servis ile irtibat kurmalıdır.

BAYMAK KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, emniyet termostat arızası anlamına gelir. Bütün petek vanalarının açık olması gerekir. Arıza kodu petek vanalarının açık olmasına rağmen devam ediyor ise petekler hava yapmış olabilir. Peteklerin havası alındıktan sonra arıza devam ediyor ise tüketici servis den destek almalıdır.

BAYMAK KOMBİ E03 ARIZA KODU:  Bu kod, baca termostat sensörü ya da baca basınç sensörü arızası anlamına gelir. Tüketici baca bağlantılarında kopma ya da ayrım olup olmadığına bakmalıdır. Eğer kopma ya da ayrım yoksa müdahale etmeden servis den destek almalıdır.

BAYMAK KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kullanım suyu devresi ntc sensör arızası anlamına gelir. Kombimizin ekranında E06 arıza kodunu görürsek sıcak su ısını ayarlayan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün değişimi ya da tamiri gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.

BAYMAK KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, maximum sıcaklık uyarısı anlamına gelir. Sirkülasyon pompasının çalışmadığını ya da çalıştığı halde petek tesisatının tıkandığını gösterir. Tüketici kendi müdahale etmemeli yetkili servis çağırmalıdır.

BAYMAK KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, düşük su basıncının arızalandı anlamına gelir. Kombinizin suyunun azaldığı anlamına gelir. Kombinizin alt kısmında tahliye vanası vardır. O vanayı açarak barı 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde doldurmalıyız.

BAYMAK KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, alev oluşumu olduğu anlamına gelir. Aynı zaman da E01 arıza koduyla aynı anlamdadır.

BAXİ LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

BAXİ KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gazın gelmediğini gösteren arızadır. Kombinizin elektronik kartında ya da gaz valfinde sorun olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Yetkili servisden destek alınmalıdır.

BAXİ KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Baca tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır.  Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir tüketici servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu vaziyette petekler ısınma yapmaz. Tüketici bu sorun için yetkili servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizeysen elektrotu sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizeysen elektrotunda arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

BAXİ KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediği anlamına gelir. Baxi luna kombide yaz kış bu arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendisinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

BAXİ KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Kombinizin alt kısmında su basma vanasını açarak bar 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

BAXİ KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Bu vaziyette tüketici direk yetkili servis den destek alınmalıdır.

BAXİ KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu vaziyette kombinizden sıcak su alamazsınız aynı zamanda peteklerinizde ısınmaz. Tüketicinin kendi yapabileceği bir şey yoktur. Servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen voltajların düşük olduğunu ya da elektronik kartta hasar olduğunu anlarız. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişim kurmalıdır.

BAXİ KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları kombinizde görürseniz elektronik kartta sorun olduğu anlamına gelir. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Yetkili servis ile iletişim kurmalısınız.

LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LUNA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombiye gazın gelmediğini gösteren arızadır. Bu durumda gaz valfinde ya da kombinizin elektronik kartında hasar olabilir. Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

LUNA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, Bu kod, baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Baca tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır.  Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir tüketici servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediği anlamına gelir. Baxi luna kombide yaz kış bu arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendisinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

LUNA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu vaziyette petekler ısınma yapmaz. Tüketici bu sorun için yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizeysen elektrotu sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizeysen elektrotunda arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

LUNA KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Kombinizin alt kısmında su basma vanasını açarak bar 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

LUNA KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Bu vaziyette tüketici direk yetkili servis den destek alınmalıdır.

LUNA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu vaziyette kombinizden sıcak su alamazsınız aynı zamanda peteklerinizde ısınmaz. Tüketicinin kendi yapabileceği bir şey yoktur. Servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları kombinizde görürseniz elektronik kartta sorun olduğu anlamına gelir. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Yetkili servis ile iletişim kurmalısınız.

LUNA KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen voltajların düşük olduğunu ya da elektronik kartta hasar olduğunu anlarız. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişim kurmalıdır.

LUNA KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

BRÖTJE KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, ortamdaki sıcaklık seviyesini elektronik karta aktarımda görevli olan sensörün arızalı olduğunu gösterir. Sensör tamiri veya değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile irtibat kurmalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E28 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bacalı kombilerde bulunan baca sensörü ortamın ve kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu kartta aktarır. Kombimizde bu hata kodunu gördüğümüzde sensör görevini yapmadığını ya da bağlantıda kopukluk olduğunu gösterir. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Peteklerimizde ısınma konusunda verim alamayız. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E50 ARIZA KODU: Bu kod, kombimizin sıcak su veremediği anlamına gelir. Bu durumda sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır. 

BRÖTJE KOMBİ E110 ARIZA KODU: Bu kod, aşırı ısınma termostatı ve limit termostatı (stm) kombinizin içinde bulunan suyun aşırı ısınmasıyla cihazı bloke ettiği anlamına gelir. Kombimizde bu arıza kodu ile karşılaşırsak kısacası baca sensörünün arızalı olduğunu ya da aşırı ısınma termostatının arızalı olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E119 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınç göstergesi olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Kombimizin ihtiyacı olan suyu vermemiz lazım. Kombi basınç göstergesine bakarak 1,5 bara çıkana kadar su aldırmalıyız. Daha sonra kombimiz çalışmaya devam edecektir.

BRÖTJE KOMBİ E133 ARIZA KODU: Bu kod, kombimize gelmekte olan gaz girişinin arızalandığını gösterir. Bu durumda gaz valfinde ya da ana kartta sorun olabilir. Anakartta problem var ise anakart gaz valfine görevini yaptırmaz. Eğer sorun gaz valfinde ise kombiye gaz girişi olmadığını anlarız. Bu vaziyette tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servisden destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E130 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Baca sensörü kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik kartta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E125 ARIZA KODU: Bu kod, kombi içinde bulunan pompa kalorifer tesisatındaki suyu çeviremediği anlamına gelir. Bu durumda ya tesisatta hava vardır ya da kombi aşırı ısınma sayesinde arıza uyarısı veriyor olabilir. Tüketici servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E151 ARIZA KODU: Bu kod, elektronik kartta arızanın olduğunu gösterir. Bu durumda kombiye reset atıp bir süre beklemeliyiz. Eğer halen sorun devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E156 ARIZA KODU: Bu kod, dairenin voltajında düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltaj 220 v gelene kadar kombinize müdahale etmeyiniz. Genel anlamda voltajlarla ilgili sıkıntı yaşanıyorsa kombinizin parçaları hasar görebilir. Tüketici yetkili servisi arayıp voltaj düzenlemeye yarayan regülatör cihazı talep etmelidir.

BRÖTJE KOMBİ E160 ARIZA KODU: Bu kod, hermetik tip kombinizin fan motorunda arıza olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E193 ARIZA KODU: Bu kod, tesisatta hava olduğunu ve buna bağlı olarak da aşırı ısınma durumu yaşattığını gösterir. Tüketici bu durumda yetkili servis ile irtibat kurmalı kendi müdahale etmemelidir.

DOLCEVİTA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

DOLCEVİTA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme sağlayamadığını gösterir. Bu sebep den dolayı kombinizden verimde alınamaz. Tüketici servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı kendini bloke ettiğini gösterir. Yani aşırı ısınma termostatının arıza yaptığını anlarız. Tüketici olarak kendimiz müdahalede bulunmamalıyız. Yetkili servis den destek almalıyız.

DOLCEVİTA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmamasından kaynaklanan arızadır. Kombinizin baca kontrolü gerekir. Baca kontrolünde sorun yoksa fan motorunda ya da prosestatta sorun olabilir. Tüketici olarak kendimiz müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz sıcak su veremez.  Kombiniz sıcak su verse bile bir süre sonra suyu soğutacaktır. Tüketicinin yapabileceği bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir.  Bu sebep den dolayı petekleriniz ısınmaz. Tüketicinin yetkili servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMDİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınç sensörünün 0.3 barın altında olduğunu gösterir. Yani bu durumda kombinizin suyunun azaldığını anlarız. Tüketici bu vaziyette kombinizin altında bulunan su doldurma vanasını açıp kombinize 1.5 gelecek şekilde su aldırmalısınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

DOLCEVİTA KOMBİ E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalı ve voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör istenmelidir.

DOLCEVİTA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Kombinize üç kez reset atmalısınız. Reset attıktan sonra kombiniz halen düzelmiyor ise yetkili servis den destek almanız gerekecektir.

DOLCEVİTA KOMBİ E25/E26 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde her iki arıza kodundan birini görürsek pompada arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombinizde bir fazla sorunda olabilir. Peteklerde ısınmama sorunu görülebilir. Kombiniz ses yapabilir ya da kombiniz hiç çalışmaya bilir. Bu durumda tüketici arızanın tespiti ve çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

ECO 280Fİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

NEON1 KAPALI, NEON2 AÇIKSA: Kombinizin gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamıyor bu yüzden de verim alamıyorsunuzdur. Gaz grubunda, kartta, iyonizeysen de arıza olabilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

NEON1 KAPALI, NEON2 HIZLI YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin baca işleyişin de arıza olduğunu gösterir.  Kombiniz eğer bacalı ise baca sensörün de, hermetik ise hava prosestatı ya da fan motorunda arıza olabilir. Tüketici olarak kendiniz müdahalede bulunmamalı servis den destek almalısınız.

NEON1 KAPALI, NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinize su aldırma vanasını açarak 1.5 gelene kadar su aldırmalısınız. Daha sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

NEON1 VE NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin ntc sensör arızası olduğunu gösterir.  Bu durumda kombinizde sıcak su arızası meydana gelir. Ya da kalorifer petekleri ısınmaz. Tüketici yetkili servis den destek alması lazım.

NEON1 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA, NEON2 AÇIKSA: Kombinizde fazla ısınma olduğundan dolayı kendini bloke etmiştir. Limit termostatta arıza olabilir. Tüketicinin müdahale de bulunabileceği bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıdır.

ENERGY KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini yapmadığını gösterir. Bu durum kombiniz hem sıcak su vermez hem de petekleriniz ısınmaz. Tüketici bu vaziyette yetkili servis den destek almalıdır.

E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin fazla ısındığını bundan kaynaklanan bir arıza olduğunu gösterir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

E03 ARIZA KODU: Bu kod,  kombinizin atık gaz sisteminde bulunan hava akış anahtarında sorun olduğunu gösterir. Hava soğuk ise sert hava koşulları sebebi ile rüzgarın ters üflemesi ile atık gazı kombi aktaramaz bundan dolayı da arıza meydana gelir. Bu durumda hava şartları normal durumda ise hava prosestatı ya da atık gazı dışarıya ulaştıran aynı zamanda temiz havayı dışarıdan içeriye ulaştıran fan motorunda arızanın olduğunu söyleyebiliriz. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kombinizin tesisat sensörü arızalı ya da hasar görmüş olabilir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda kendisi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediğini gösteren arızadır. Sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunun bittiğini gösteren arızadır. Kombinizin su aldırma vanasından bar basıncı 1.5 gelene kadar su aldırmanız gerekecektir. Su aldırma işlemi bittikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

 E25/26 ARIZA KODU: Bu kod, kombimizin ekranında bu kodlardan birini gördüğümüzde pompa da arıza olduğunu anlarız. Tüketicinin kendi müdahalede bulunabileceği durum değildir. Yetkili servis den destek almalıdır.

E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu vaziyette kombiye reset atmalı bir süre beklemeliyiz. Hata vermeye devam ediyor ise yetkili servis den destek almalıyız.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalı ve voltaj düzenleyici regülatör getirmelerini talep etmelidir.

FALKE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

FALKE KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen gaz girişin yetersiz olduğunu gösterir. Gaz valfinde ya da elektronik kartta arıza olabilir. Bu durumda arızanın tespiti için yetkili servis den destek alınmalıdır.

FALKE KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğini gösterir. Tüketicinin kendi müdahalesi uygun olmaz yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran ya da aşırı ısınma termostatında arıza olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici kendi müdahale etmemeli. Yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

FALKE KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ısınma sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kaloriferler ısınmaz. Bu durumda tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

FALKE KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kombiniz sıcak su vermez. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınının 0.3 barın altında olduğunu gösterir. Kombi bu durumda çalışamaz. Tüketici kombinin altında bulunan su aldırma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde su aldırmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

FALKE KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin maximum sıcaklık olduğu anlamına gelir. Birden fazla sorun olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışık, eşanjör kireçli ya da üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Bu durumda tüketici kendi müdahale de bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketici kombiyi reset atıp bir süre beklemelidir. Halen arıza devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

LAMBERT KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştirmediğini gösterir. Bu sebep den dolayı sıcak su alamazsınız. Ve kalorifer peteklerinde ısınma gerçekleşmez. Bu durumda tüketici kombiye 3 kere reset atmalı ve bir süre beklemelidir. Halen arıza vermeye devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatının hata verdiğini gösterir. Bu durumda kombiniz bloke olmuştur. Tüketici kendi müdahale yapamaz yetkili servis den destek almalıdır.

E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin atık gaz sisteminin arızalı olduğunu gösterir. Kombiniz bacalı sistem ise bacanın yerinden çıkmış olabilir. Sorunun çözümü için tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer tesisat sensörünün arızalandığını gösterir. Bu sorun genellikle kış mevsiminin gelmesi ile ortaya çıkar. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Kombiniz sıcak su veremez. Kombinizin su basınını kontrol etmelisiniz. Su basını normal konumda ise sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının düşük olduğu anlamına gelir. Kombinizin alt kısmından su aldırma kısmında 1.5 gelecek şekilde su basılmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25/26 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin pompasında arıza olduğunu gösterir. Bu da birkaç probleme yol açabilir. Petekler ısınmayabilir, cihazdan ses gelebilir, sıcak su alamayabiliriz. Bu sorunun çözümü için tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen voltajların düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici müdahale edemez. Yetkili servis ile iletişime geçilmeli ve voltajı düzenlemeyi sağlayan regülatörü getirmelerini talep etmeliyiz.

LAMBERT ATTİVO KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LAMBERT ATTİVO E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamaz.  Bu sebep den dolayı da verim alamayız. Ana kartta ya da gaz valfinde arıza olabilir. Tüketici bu durumda kendi müdahale de bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombiniz fazla ısındığından dolayı bloke olduğu anlamına gelir. Limit termostatı arızalanmış da olabilir. Tüketicinin kendi müdahalesi olamaz. Yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisatını ısıtmada görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Kalorifer petekleri ısınmaz. Bu durumda sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile irtibat kurmalıdır.

LAMBERT ATTİVO E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca tip kombilerinizin baca sensörünün hasar gördüğünü gösterir. Bu durumda kombinin ve ortamın ısısını ölçmeye yarayan sensör işlevini gerçekleştiremez. Elektronik kartta hasar meydana gelebilir. Tüketicinin müdahale etmemesi ve yetkili servis den destek alması gerekir.

LAMBERT ATTİVO E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediğini gösterir. Sıcak su sensörün hasar gördüğünü anlarız. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici su basınını 1.5 gelecek şekilde su basması gerekecektir. Kombinizin alt kısmında bulunan su açma vanası bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

LAMBERT ATTİVO E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizi aşırı ısınmasından dolayı kendini kullanım dışı yaptığını gösterir. Bu durum birçok arızaya da sebep olabilir. Kod filtrelerin tıkanması, ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması ya da üç yollu vananın konum değiştirmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Tüketici arıza tespiti ve arızanın çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin alev almadığını gösterir. Bu sorunda kombiye gelen gaz vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmesi lazım. Eğer vanalar açık durumda ise kombiye birkaç kere reset atılmalı halen düzelme gözükmüyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LUNA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatının ya da limit termostatında arıza olduğunu gösterir. Kombinizin içindeki su aşırı ısınır ve cihazınızı bloke edebilir. Tüketici hasarı tespit ve çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz girişinde sorun olduğunu gösterir. Gaz valfinde veya ana kartta hasar meydana gelmiş olabilir. Bu sebep den dolayı kombiniz den verim alamayız. Tüketicinin hasar tespit ve çözümü içi kendi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı kombilerde baca sensörün de hasar olduğunu görürüz.  Baca sensörü ortam sıcaklığını ve kombinin iç sıcaklığını ölçmede ve elektronik karta bildirmede görevlidir. Bu durumda tüketici kendi müdahale bulunmamalı destek için servisi çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisat sensörün de sorun olduğunu gösterir. Sensör değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensörün de problem olduğunu gösterir. Kombiniz sıcak su veremez. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısındığını gösteren arızadır. Eşanjör tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışık ya da üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için tüketici servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının olması gerekende düşük olduğunu gösterir. Kombinizin altında bulunan su doldurma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde doldurmanız gerekecektir. İşlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

LUNA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösteren arızadır. Bu durumda tüketici kendi müdahale etmemeli destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında hasar meydana geldiğini gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen elektrik voltajların düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltajları düzenleyen regülatör olması gerekir. Bu sorunun çözümü için tüketici servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E98/99 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekranında bu iki koddan biri belirir ise elektronik kartta hasar meydana geldiğini anlarız. Destek için de tüketici yetkili servis çağırmalı kendi müdahalede bulunmamalıdır.

BAYMAK STAR KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin daire sıcaklığını ana karta aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Sensör görevini gerçekleştiremiyordur. Destek için tüketici servis çağırmalıdır.

E20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Bu vaziyette petekler ısınmaz. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

E28 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı kombilerde baca sensörünün görevini yapamadığının hatasını vermektedir. Bu durumda sensör ortamın sıcaklığını aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını elektronik karta iletemez. Sorunun çözümü için yetkili servis çağırılması gerekir.

E50 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Kombi bu durumda sıcak su veremez. Sensör değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

E110 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma dolayısı ile kendini kullanıma kapattığını gösterir. Aşırı ısınma termostatında hasar meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu durumda tüketici destek için servis çağırmalıdır.

E119 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının olması gerekenden düştüğünü gösterir. Bu durumda kombinizin alt kısmında bulunan su açma vanasından 1.5 gelecek şekilde su basmanız gerekecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E125 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin içinde yer alan pompanın kalorifer tesisatındaki suyu çevirmediğini gösterir. Sorunun tespiti ve çözümü için tüketici yetkili servis çağırmalıdır.

E130 ARIZA KODU: Bu kod, ortam sıcaklığını kombinize aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Bu durumda sensör fazla ısınmış da olabilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

E133 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yapmadığını ve alev oluşturmadığını gösterir. Bu durumda gaz vanaları kontrol edilmeli ve açık konuma getirilmelidir. Sorun tespit edilemezse destek için yetkili servis çağırılmalıdır.

E151 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında sorun olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

E156 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir işlem yoktur. Voltajları düzenleyen regülatör lazımdır. Bu sebep den dolayı yetkili servisin çağırılması şarttır.

E160 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin yanma için gereken havayı dışarıdan alan ve kötü gazı dışarıya aktaran fan motorunda arıza olduğunu gösterir. Kombi bu durumda ses çıkarabilir ya da çalışmayı durdurabilir. Tüketici destek için servis çağırmalı kendi müdahale etmemelidir.

E193 ARIZA KODU: Bu kod,  kombinizin tesisatında hava olduğunu gösterir. Hava oluşumu gerçekleştiği için kombide aşırı ısınma meydana gelebilir. Tüketici destek için yetkili servis çağırmalıdır.

05 Eylül 2021
Baymak Kombi Hata Kodları için yorumlar kapalı
1.046 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ