Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Bosch Kombi C6 Arızası/Hatası Nedir

Bosch Kombi c6 Arıza Kodu Nedir?

Bosch arıza kodları arasında sıklıkla karşılaşılabilen arıza kodu olan Bosch kombi c6 arızası, cihazınızın hava akışında yaşanan bir fan problemidir. Yoğuşmalı kombiniz belirli bir sebepten dolayı cihaz içerisinde yeterli hava akışı sağlayamazsa, bu durum 6 arızasına yol açabilir. Bosch kombi c6 hatası verdiğinde, kombinizde hava akışına yardımcı olan parçaların birinde veya birkaçında sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Bosch Kombi C6 Hatası
Bosch Kombi Hava Arızası
Bosch Kombi Fan Hatası
Bosch Kombi C6 Hatası / Arızası

Bosch Kombi c6 Arızası Nasıl Giderilir?

Bosch kombi c6 arızası ne demek sorusunun yanıtı, kombinizin hava akışında meydana gelebilecek bir fan problemini işaret etmektedir. Bosch kombi c6 arızası durumunda, kombinizin hava akışını sağlamak için çalışan fan, prosestat ve anakart gibi parçalarda hata olabileceği için cihazınız çalışmayı durdurur. Dolayısıyla, sıcak su ve ısınma ihtiyacınızı karşılayamayabilirsiniz. Böyle bir durumda, kombi parçalarından kaynaklanan bir problem yaşandığı için teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle, Bosch kombi arızalarının çözümü için Kombi Tamir Ve Kombi Bakım Hizmeti Veren Firmamız İle İletişime Geçebilirsiniz.

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

Bosch hermetik ve yoğuşmalı kombiler bina bacasına bağlı çalışmamaktadır. Hava akışı da genelde fan yardımı ile sağlanmaktadır. C6 arıza kodunun yaşanmasındaki sebep ise hava akışına yardımcı olan parçaların birinde ya da birkaçında sorun olmasıdır. Nedir bu parçalar? Kısaca özetleyelim…

  • Fan arızası,
  • Soketli fan kablosunda sorun olması,
  • Prosestatın arızalı olması,
  • Elektronik kartta sorun olması,
  • Hava akım borusunun yerinden çıkması,
  • Hava akım borusunun standart ölçülerde olmaması durumlarıdır.

Bu parçalardan hangisinde ya da hangilerinde sorun olup olmadığını ancak uzman Bosch Servisi ekibi tespit edebilir ve müdahaleyi gerçekleştirebilir. Kullanıcı olarak cihazınıza bu arıza durumunda kesinlikle hiçbir müdahaleyi gerçekleştirmemelisiniz.

►►► Bosch yoğuşmalı kombilerde prosestat olmadığı için C6 arızası durumunda fan ya da elektronik kartta sorun olduğu gözlenmektedir. Bosch hermetik kombilerde yukarıda bahsettiğimiz parçalarda sorun olabilmektedir

►►► Bosch kombiniz bacalı ise; baca tıkanıklığı, bacanın çekmemesi veya baca sensöründe arıza olması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

  • Fan Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde hava akışını sağlayan yani dışarıdan temiz havayı alıp, yanma sonrası meydana gelen atık gazı dışarı gönderen parçadır.
  • Prosestat Sadece hermetik kombilerde bulunan fandan aldığı + basınç ile atık gaz sisteminde sorun olup olmadığını anakarta aktaran yardımcı parçadır.
  • Anakart Kombinin beyni olup cihazda bulunan parçalara çalışması adına komut veren en önemli parçadır.

Bosch hermetik ve yoğuşmalı kombilerde dışarı uzanan hava akım borusu bulunmaktadır. Hava akım borusu içine bakacak olursak çift boru yerleştirilmiştir. Dışarıdaki boru dışarıdan temiz havayı içeri alırken, içerideki boru içerideki atık gazı dışarı göndermektedir.

► Hava akım borusunun yerinden çıkması da bu işlevin sağlanamamasına ve hava akış sorununun yaşanmasına neden olabilir. Bu durumda hava akım borusu yerine oturtulur ve arıza çözümlenir. Hava akım borusu kombide yapılan yer değişikliği sebebi ile uzatıldı ise sağlıklı bir şekilde hava akışı sağlanamaz ve yine bu sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ise hava akım borusunu standart ölçülere getirecek montaj uygulaması yapılmalıdır. Sorun bu şekilde çözümlenebilmektedir.

24 Aralık 2022
12.362 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ