Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Baymak Kombi E01 Arızası / Hatası Nedir

Baymak E01 Arıza Kodu Nedir?

Çalışma Esnasında Veya Başlangıcında Ateşleme başarısızlığıdır.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • Gaz girişleri kontrolü Gaz girişleri dediğimiz şey gaz vanalarıdır. Yani konutunuza gaz var mı? Baymak kombinize gaz geliyor mu? Bu kontrolleri sağlamalısınız. Konut içerisinde ocağınız da doğalgazlı ise bu durumda en başta ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocağınız çalışır durumda ise bu konut içerisinde gaz olduğu anlamına gelir. Bu durumda Baymak kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Doğalgaz vanası hangi yönde açık olur? bilmek isterseniz linkteki videoyu izleyebilirsiniz. Değilse mutlaka açın. Sorun çözümlenir. Ocağınız da çalışmıyorsa dairenizde gaz yok demektir. Bu durumda önce kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın ve kapalı durumda ise açın. Mühür var ise fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Gaz vanası açık olmasına karşın ocak ve kombi çalışmıyorsa bu bölgede gaz çalışması olabileceğini belirtir. Bilgi amacı ile doğalgaz dağıtım şirketini aramanızı öneririz.
 • Resetleme işlemi Baymak kombide E01 hata kodu ile karşılaştığınız zaman gaz kontrolü sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Baymak kombilerin hemen her modelinde resetleme işlemi değişmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur, bazı modellerinde düğme “reset” konumuna doğru çevrilir, bazı modellerinde direkt “reset” butonu yer alabilir, bazı modellerinde ise reset düğmesi yer almaz açma-kapama işlemi yapılarak resetleme uygulaması sağlanır. Bu şekilde kombinize reset atın. Düzelme olmaz ise resetleme işlemini 3 kez tekrarlayın.
Baymak Kombi E01 Hatası / Arızası Çözümü

Arızanın Çözümü

 • Anakartta problem olabilir
 • İyonizasyon çubuğunda (elektrodunda) sorun olabilir
 • Ateşleme çubuğunda (elektrodunda) sorun olabilir
 • Gaz armatöründe problem olabilir

Baymak kombinizde karşılaştığınız bu sorunun çözümünden çok hangi parçalarda sorun olabileceğini ve maliyetin ne kadar tutacağını merak edersiniz. Maliyet konusunda arızayı yerinde görmeden veya hangi parçalarda sorun olduğunu net bilmeden bilgi vermek doğru olmaz. Bu sebeple de önerimiz sorunun uzmanı tarafından yerinde görülmesi, arızanın yerinde tespit edilmesi ve işlemlerin kullanıcı onayı ile yapılmasıdır.

Hangi Modellerde Bu Hata Görülür

Star Bridge Extra, Luna Avant, Luna5, Lambert LPY, Falke Master, Falke Condense, Dolcevita Felice 24/31, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC/BC, Energy Digit 24 Fi, Luna 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra, Lambert Attivo, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna 5, Baxi Luna 3 Avant, Dolcevita Felice 240/310 gibi modellerde karşılaşılan arıza kodudur..

Baymak marka kombi E01 arızası veriyor acaba sorun neden kaynaklanır ateşlemiyor yanmıyor kombim.

Baymak Kombi E01 Hatası Nasıl Giderilir.

ÇÖZÜM

 1. Dairenizin dışında olan gaz hattından dairenize gelen tesisat’ın gaz vanasını kontrol edin gaz vanası boruya paralel durumda olacaktır. ( Örn Resim Sayfanın Altında )
 2. Mutfaktaki setüstü ocağınıza gaz geliyor mu? ( gelmiyorsa gaz’ınız kesilmiştir yada doğalgaz sayacınızda arıza vardır.)
 3. Kombinizin alt tesisat kısmında sarı renkte gaz vanası vardır aynı şekilde kontrol ediniz.
 4. Su basıncı 1 barın altında ise çalışmaz.( Kombinizin altındaki su doldurma vanasını açın bar göstergesi 1,5  bar oluncaya kadar kombiye su verin.)
 5. Cihazınızı resetleyin ( R ) tuşuna 5 saniye kadar basılı tutunuz cihaz kendini yeniden başlatacaktır.
 6. Resetleme işlemini bir kaç kez deneyiniz.

Yukarıdaki işlemleri denediniz yine sorun çözülmedi ise Öz Anadolu Teknik – Kombi Servisi – 0538 469 07 30 arayınız.

24 Aralık 2022
1.112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ