Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Pervaneler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi Pervane

Bulaşık Makinesi pervanesi nasıl açılır?

Pervane temizliği için makinenizi düğmesinden kapatın. Kapağı açıp üst sepetin altında bulunan pervaneyi, dişli plastik parçasından sola doğru çevirerek çıkartın. Alt sepeti çektiğinizde göreceğiniz pervaneyi dikkatlice çekerek çıkartın.

Bulaşık makinesi pervaneleri nasıl temizlenir?

Bulaşık makinenizin pervaneleri ya da su püskürtme kolları zamanla kirlenerek tıkanabilir. Bu nedenle pervane temizliği ihmal edilmemelidir. Bulaşık makinesinin pervane temizliğini yapmak için aşağıda önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Pervane temizliği için makinenizi düğmesinden kapatın. Kapağı açıp üst sepetin altında bulunan pervaneyi, dişli plastik parçasından sola doğru çevirerek çıkartın. Alt sepeti çektiğinizde göreceğiniz pervaneyi dikkatlice çekerek çıkartın.

Pervaneleri musluk altında yıkayarak deliklerini kürdan yardımıyla temizleyin.

Üst sepetin altındaki pervaneyi bağlantı yerine oturttuktan sonra dümene benzeyen plastik parçayı sağa doğru sıkılaşana kadar döndürün. Alt sepetin altındaki pervaneyi yuvasına oturtup hafif ittirdiğinizde yerine takılacaktır.

Ürününüzde tavan pervanesi varsa makinenizin en üst kısmındaki tavan pervanesini hafifçe yukarı doğru bastırıp sola doğru çevirerek çıkartın, temizlediken sonra yuvasına oturtup yukarı doğru hafifçe bastırın ve sağa doğru sıkılaşana kadar çevirin. Makineyi tekrar çalıştırın.

 Bulaşık Makinesi Pervanesi Neden Dönmüyor? 

 Bulaşık makineleri üzerinden en merak edilen konular içerisinde pervanesi neden dönmediği geliyor. Eğer bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise o vakit olası sorun fıskiyedeki deliklerin tıkalı olmasıdır. Eğer delikler tıkalı ise o vakit tazyikli su akışı gerçekleşmeyecektir. Bu da doğal olarak pervanenin hareketini güç hale getirmek suretiyle engelleyecek ve hareket ettirmeyecektir. Tabii aynı zamanda pervaneyi döndüren motor sisteminde de arıza olabilir. Bu arıza ile beraber Pervane makine çalıştı andan itibaren herhangi bir şekilde hareket etmez. 

Bulaşık makinesinin pervanesi yerinden çıktı

Bulaşık makinenizin pervanesi yerinden çıktıysa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin fişi ulaşabileceğiniz bir yerdeyse prizden çıkarın. Makinenin kapağını açarak en üst kısımdaki tavan pervanesini yuvasına oturtup yukarı doğru hafifçe bastırarak sağa doğru sıkılaşana kadar çevirin. Üstte yer alan sepetin altındaki pervaneyi bağlantı yerine oturttuktan sonra, dişli plastik parçayı sağa doğru çevirerek kapayın. Alt sepetin altındaki pervaneyi yuvasına oturtup hafif şekilde itin ve yerine oturtun

01 Şubat 2022
4.131 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ