Renk seçin:


+90 538 469 07 30

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %10 İndirim Fırsatı
Daha Önceden Teknik Servis Hizmeti Almış Müşterilerimiz İçin %10 İndirim Fırsatı. İlk Defa Tamir Hizmeti Alıyorsanız Farklı Bir Cihaz Arıza Veya Bakımın %10 İndirimden Yararlanabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi F5/F05 Arızası/Hatası Ve Çözümü

DemirDöküm Kombi F5 – F05 Hatası Nedir.

Demirdöküm Markalı Kombilerde En Çok Görülen Hata Kodudur. Hava Düzeni Bozulduğunda, Bacası Çıktığında veya Bakımsız Cihazlarda Bu Sorun Çok Görülür.

Kullanıcılarda bu hatanın neden kaynaklandığını merak etmekte ve sorununu çözümlemek istemektedir. Bizlerde bu nedenle sizlere bugün Demirdöküm F5 Hatası nın Çözümü ile ilgili bilgiler sunmaya karar verdik. Makalemizde soruna dair tüm bilgiler bulunmaktadır. Makalemizi incelemeye başlayabiliriz.

Önemli Bilgi: Demirdöküm model kombilerin hepsinde F5 hata kodunun açıklaması aynı değildir. Bu nedenle de kombinizin modeline göre kullanım kılavuzundan ya da internetten araştırma yaparak F5 hatasının açılımına bakabilirsiniz. 

Demirdöküm F5 Hatasının Anlamı Nedir?

►►► Demirdöküm kombinizde yaşanılan F5 hatası; cihazın hava akışında bir sorun olduğunu belirtir. Kombiniz bu durumda çalışmaz ve verim alamazsınız.

Demirdöküm F5 Hatasının Çözümü Nasıl Olur?

Demirdöküm F5 hatasının yaşanmasında birçok etmen olabilmektedir. Kullanıcı olarak bu durumda yapacağınız bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle de kullanıcı olarak kombinize müdahale de bulunmadan servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. F5 arızasında hangi parçalarda sorun olabilmektedir incelemeye başlayalım.

  • Prosestat arızalanmış olabilir: Prosestat hermetik ve yoğuşmalı kombilerde bulunan bir parça olmaktadır. Prosestat fandan aldığı atık gaz sisteminde bir sorun var ya da yok emrini anakarta iletir. Prosestat arızalı olduğu durumda bu komutu anakarta iletemez ve kombi ekranında F5 arızası yanmaya başlar. Parçanın tamiri olmadığından değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Fan arızalanmış olabilir: Fan hermetik ve yoğuşmalı kombilerde bulunan parçadır. Fan dışarıdan aldığı temiz havayı alarak brülörü aktarır ve böylelikle yanma oluşumuna yardımcı olur. Fan arızalandığı zaman kombi hava akışını sağlayamaz ve hata verir. Fan arızalandığı durumlarda fanın tamiri ve değişimi ile yaşanılan sorun çözüme ulaşır.
  • Anakart arızalanmış olabilir: Anakart kombinin beyni olmaktadır. Anakart arızalandığı zaman kombinizden hiçbir türlü verim alamazsınız. Anakart arızalandığı zaman tamiri ya da değişimi ile yaşanılan sorun çözüme ulaşır.
  • Baca tıkalı, yerinden çıkmış ya da çekmiyor olabilir: Bacalı tip kombilerde bacada tıkanma var ise hava akış sorunu verebilmektedir. Kullanılan kombi hermetik kombi ise bu durumda baca uzun gelmiş ya da yerinden çıkmış olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir.
  • Baca sensörü arızalanmış olabilir: Baca sensörü bacalı tip kombilerde bulunmaktadır. Baca sensörü arızalandığı zaman kombinizde hava akış sorunu yaşanır. Bu durumun çözüme ulaşması içinde sensörün değişmesi gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan durumlardan birini yaşıyorsanız eğer bu durumda servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

24 Aralık 2022
1.087 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Müşteri Memnuniyet Politikamız

Öz Anadolu Teknik Beyaz Eşya

"""Kombi Ve Klima Tamir Ve Bakım Servisi"""

Aynı Gün Servis İmkanı

1 Yıl Garantili Onarım

Alanlarında Uzmanlaşmış Ekiplerimizle Birlikte Hizmet Alanlarımız

-Klima Bakım Ve Montaj Hizmeti

-Kombi Tamir Bakım Ve Petek Temizliği Hizmeti

-Beyaz Eşya Tamir Hizmeti

-Soğutucu Ürünleri Tamir Ve Bakım Hizmeti

-Sanayi Tipi Cihazlar Tamir Ve Bakım Hizmeti

DETAYLARI GÖR
SON EKLENEN ÜRÜNLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ